Kinnisvaraekspert Pärnu OÜ juhatuse liige
Peeter Prisk ütles Äripäevale, et spekulantide suhteliselt suur osakaal Eesti
kinnisvaraturul on Eesti pankade poolt teadlikult tekitatud.
"Raha surumine sinna turule on viinud punkti, kus sealsed hinnad pole enam klientidele jõukohased. Kuigi spekulantide osa tõi turule järjest rumalama kontingendi, siis ei ole võimalik, et tark spekulant hädas või kaotanud oleks," kommenteeris Prisk tänases Äripäevas.
Küsimusele, kas spekulandid on kinnisvaraturult lahkumisega hiljaks jäänud, vastab Prisk, et need kes selle asjaga pihta hakkasid, on praeguseks ka lahkunud. "Samuti on selge, et vähem analüüsivamad ja läbimõtlevad ettevõtjad kaotavad ja see aeg ongi nüüd käes," tõdeb ta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kolimine ühest riigist teise on palju enamat kui lihtsalt uue elu alustamine – see on pikk nimekiri küsimustest, muredest ja otsustest, mis algavad juba enne, kui esimene kolimiskast on suletud. Kuhu kõik mahub? Kas mööbel jõuab tervelt kohale? Ja mis saab siis, kui teel juhtub midagi ootamatut? Need on küsimused, mida Meu Express kuuleb iga päev ja millele neil on aastatepikkuse kogemuse toel välja kujunenud kindlad vastused.