Viimase poole aastaga ei ole hüppeliselt kasvanud mitte ainult uute korterite müügipakkumiste arv, vaid ka väikearendajate poolikute arendusprojektide müük, mida firmad enam ise valmis ehitada ei suuda.
Veel paari aasta eest võisid arendajad muretult ehitada mida tahes – pidevalt tõusvate kinnisvarahindade tuules müüdi juba enne kopa maasse löömist maha pea kõik korterid ja majad, kirjutas Postimees.ee.
Nüüd on aga ainuüksi Tallinnas korraga müügis tuhandeid uusi kortereid, mille hinda tuleb arendajatel pidevalt langetada. Nii ongi löögi alla sattunud väikearendajad, kelle tegevus muutub liiga riskantseks.
«Seda on näha juba sügisest, kuid aasta algusest on müügis olevate arendusprojektide hulk kasvanud hüppeliselt,» tõdes investeerimisfirma Eastern Europe Real Estate Investment Trust juht Ain Kivisaar.
Sama kinnitab ka kinnisvarabüroo Uus Maa analüütik Annika Jakobson, kelle sõnul ei olnud varem sääraseid müügikuulutusi üldse näha. «Müüvad eelkõige väikearendajad, kes pole praegu suutelised ise oma projekte lõpule viima,» selgitas ta.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Kas tuhandeid faile saab muuta kiirelt sisukaks ja kompaktseks infoks? Nüüd saab
Kinnisvara- ja ehitusprojektide dokumentatsioon kasvab iga aastaga. Joonised, lepingud, koosolekuprotokollid, hooldusjuhendid ja tehnilised kirjeldused kogunevad erinevatesse süsteemidesse ning lõpuks on tükk tegu, et üldse aru saada, kus midagi asub. Ent see kõik saab tehisintellekti abiga olla kordades lihtsam.

Enimloetud

1
Analüüsid
  • 05.06.26, 06:30
Nuta või naera - uue korteri ostja muutub järjest vanemaks. Miks küll? Olukorra anatoomia ja 7 tegurit
Eduvõtmed on olemas, haara kinni! Lisaks: millised pealinna arendajad müüsid mais kõige enam uusi kortereid?
2
  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.26, 12:08
Riias kerkib kvartal, kus kontor on enamat kui töökoht
3
  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Miks kulub kinnisvaras endiselt kolmandik tööajast info otsimisele ja kuidas seda muuta saaks?
4
Uudised
  • 18.06.26, 07:15
Üürituru ekspert näitab millises pealinna piirkonnas millist üüri küsida
5
Uudised
  • 12.06.26, 09:33
Balti Vara ja Tatoli omanikud ehitavad Tartu ringristmiku äärde uue ärikompleksi
“Hetkel tegeleme detailplaneeringu muutmise protsessiga”
6
Saated
  • 19.06.26, 06:15
Eluasemeturule tuleb pindu juurde. Risto Vähi: suvila tähendus on muutunud
Eluasemeturu hoonefond paisub. Tervikturg elavneb, ent unustage laialdane hinnatõus, pigem ees paistab tühjade majade fenomen.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele