Ehitusfirma AS Merko Tartu juhtis riigikontrollile saadetud kirjas tähelepanu, et Viljandi Haigla psühhiaatriakliiniku rekonstrueerimine muutus pärast Merko Tartu väljavahetamist kohaliku ettevõtja vastu ligi kaks korda kallimaks.
"Kuna tööde käigus muudeti korduvalt tööde projekti, mis ei vastanud tegelikele oludele, sõlmisid tellija ja ehitaja lisatööde teostamiseks täiendavaid kokkuleppeid, mille käigus kallines tööde kogumaksumus 19,3 miljoni kroonini," vahendas Merko Tartu omaniku ja juhatuse liikme Margus Kulli sõnu postimees.ee.
Kulli sõnul keeldus Viljandi Haigla 2005. aasta septembris pärast seda, kui projektdokumentatsiooni veelkord muuta tuli, aktsepteerimast täiendavate tööde vajadust mahus 5,2 miljonit krooni ning vaidluste tulemusena ütles tellija novembris 2005. aastal lepingu üles.
Selleks ajaks oli ehitaja teostanud töid mahus 17,4 miljonit krooni ja tööde lõpetamiseks oleks kulunud veel 7,1 miljonit krooni.
2005. aasta detsembris korraldas Viljandi Haigla tööde lõpuleviimiseks väljakuulutamiseta läbirääkimistega pakkumismenetluse, millele esitas ainsa sisulise ja nõuetele vastava pakkumise AS VMT Ehitus, kelle pakkumise hinnaks kujunes 14,7 miljonit krooni.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Kas tuhandeid faile saab muuta kiirelt sisukaks ja kompaktseks infoks? Nüüd saab
Kinnisvara- ja ehitusprojektide dokumentatsioon kasvab iga aastaga. Joonised, lepingud, koosolekuprotokollid, hooldusjuhendid ja tehnilised kirjeldused kogunevad erinevatesse süsteemidesse ning lõpuks on tükk tegu, et üldse aru saada, kus midagi asub. Ent see kõik saab tehisintellekti abiga olla kordades lihtsam.

Enimloetud

1
Uudised
  • 06.08.26, 14:06
Eksperdid: kinnisvarainvesteering ja flippimine pakuvad võimalusi, aga ära armu sellesse
2
Uudised
  • 06.08.26, 06:15
Üürileandjad küsivad Tallinnas ja Tartus eriti krõbedat hinda
3
  • ST
Sisuturundus
  • 31.07.26, 12:13
Liivalaia kohtumaja on jõudnud turule ja ootab uut omanikku
4
Uudised
  • 05.08.26, 09:13
Eesti kinnisvarahaid ostsid Riias 42000-ruuduse kaubanduskeskuse
Viljar Arakas: On heameel tõdeda, et taaskord on suuremahulise kinnisvaraobjekti ostuks kogunenud peamiselt Eesti investorid
5
Uudised
  • 07.08.26, 08:00
Korteriühistute valus dilemma: kokkuhoid või kulude edasilükkamine?
Millest koosneb hoone pikaajaline remondikava? Mida tuleb laenu võtmisel võrrelda? Mida märkab kogenud haldur? Millest koosneb tark kokkuhoid?
6
Uudised
  • 06.08.26, 11:11
Tarmo Pohlak: Eesti ehituse peatöövõtjad on rahvusvahelises mõttes kooperatiivid

Viimased uudised

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele