20. juuli 2007

USA lennu-turvapiirangud: välgumihkel taas lubatud

USA võimud lubavad taas lennukisse suitsetajad koos välgumihkliga ning imikuga sõitjad koos rinnapiima pudeliga, kuna jaburad piirangud raiskasid rohkelt aega ja miljoneid raha, ent ei tõstnud ohutust kuidagi.

Lennundusvõimude vastavast otsusest kirjutas tänane New York Times. Piirang tulemasinaile kehtestati pärast seda, kui üks reisija üritas 2001. aastal Pariis-Miami lennul käivitada kinga sisse peidetud pommi. Seaduseandjate arvates oleks see tal õnnestunud, kui ta oleks tikkude asemel kasutanud tulemasinat. Tikud pole kunagi lennul taskus keelatud olnud.

USA kõrge lennundusametniku arvates oli sellisest piirangust lennuturvalisuse parandamisel vähe abi, kuna pommi detoneerimiseks võib näiteks kasutada ka väikest patareid, kirjutas leht. "Välgumihklite ärakorjamine on turvateater," märkis ametnik Kip Hawley.

4. augustist jõustuv muudatus puudutab tavalisi ühekordseid ja täidetavaid, kuid mitte erilisi tihedama ja kuumema leegiga välgumihkleid. Turvatöötajad korjavad päevas üle riigi ära 22 000 välgumihklit, millega seoses pikenevad järjekorrad ja konfiskeeritu jäätmekäitluse kulu on umbes 4 mln dollarit aastas.

Jõusse jääb keeld võtta kaasa üle 3 untsi (kogus üle 100 ml) vedelikke, kuid plaanis on erand rinnalastega reisijate suhtes, kui rinnapiima pudel kontrollis deklareerida.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474