Toornafta kõrge hind maailmaturul võib tuua
bensiinihinna tõusu samuti Eestisse, kuid konkreetne hind kujuneb Eestis
kütusefirmade kinnitusel nõudluse ja pakkumise tulemusel.
Esialgu hoiab majandusministeeriumi kinnitusel meie bensiinihinda mõistlikul tasemel madal dollari kurss, kirjutas Eesti Päevaleht.
Majandusministeeriumi energeetika osakonna juhataja Einari Kiseli sõnul hakkab dollarikursi tugevnemisel jõuliselt tõusma ka bensiinihind. "Eeldatavasti tõuseb bensiinihind dollari positiivsest mõjust hoolimata umbes krooni võrra, kuid täpselt öelda on võimatu," jäi Kisel konkreetsest summast rääkides tagasihoidlikuks.
Nii majandus- ja kommunikatsiooniministeerium kui ka Statoil peavad toornafta hinnatõusu mõju prognoosimist absoluuthindades Eesti turule aga võimatuks, sest konkreetne hind kujuneb nõudluse ja pakkumise vahekorra tulemusel.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kolimine ühest riigist teise on palju enamat kui lihtsalt uue elu alustamine – see on pikk nimekiri küsimustest, muredest ja otsustest, mis algavad juba enne, kui esimene kolimiskast on suletud. Kuhu kõik mahub? Kas mööbel jõuab tervelt kohale? Ja mis saab siis, kui teel juhtub midagi ootamatut? Need on küsimused, mida Meu Express kuuleb iga päev ja millele neil on aastatepikkuse kogemuse toel välja kujunenud kindlad vastused.