Põhja-Korea otsustas hiljuti kiirkorras avada internetis oma domeeni, millele pääseksid ligi nii põhja-korealased ise kui välismaalased.
Ajalooline sündmus, kus ICANN kinnitab Põhja-Koreale kuuluv domeeni .kp, peaks toimuma tänavu novembris, vahendas CyberSecurity.ru. Teatavasti toimub 29. oktoobrist 2. novembrini järjekordne ICANNi konverents, mis seekord leiab aset Los Angeleses.
Nagu kirjutab Lõuna-Korea ajaleht Korea Business Daily, piiras Põhja-Korea kaua aega oma elanike ligipääsu internetile. Samuti ei saanud väljastpoolt Põhja-Korea internetile ligi, kuna see lihtsalt puudus.
On tähelepanuväärne, et Lõuna-Korea kasutab domeeni .kr, mis tähendab „Korea Republic“. Kuna põhjanaaber nimetab end samamoodi, võib ta sellele domeenile pretendeerida. Seda aga ei juhtu, kuna talle valmistati ette oma domeen .kp, mis tuletati nimetusest „Korea, Democratic People’s Republic“.
Korea Times’i andmetel on Põhja-Korea kodanikele internet täna veel keelatud, ehkki mõned võimsad rahvusvahelised sideliinid on veetud. Lõuna-Korea ekspertide sõnul tähendab Põhja-Korea valmidus võtta kasutusele isiklik internetilaiend, et varsti ilmuvad veebi avalikud leheküljed. Praegu on internetis mõnikümmend ametlikku Põhja-Korea veebilehte, mis on täielikult valitsuse kontrollile allutatud ning täidavad propaganda eesmärki.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.26, 12:08
Riias kerkib kvartal, kus kontor on enamat kui töökoht
Veel mõni aasta tagasi tähendas uue kontori otsimine eelkõige head asukohta ja mõistlikku hinda. Täna on ettevõtete ootused muutunud. Üha olulisemaks on saanud küsimus, kas tegemist on keskkonnaga, kuhu inimesed tahavad päriselt kohale tulla, kus on hea töötada ning mis aitab ka ettevõttel kasvada.

Hetkel kuum

Bonava müügi- ja turundusjuht Lauri Laanoja.
Uudised
  • 27.07.26, 08:45
Paisuv parkimisvajadus võib tekitada 2-toaliste korterite defitsiidi
Leiamaakler.ee asutaja Fred Pedersen tegi põhjaliku analüüsi.
Uudised
  • 24.07.26, 06:15
Tahad osta korterit otse omanikult? Vaata, kui palju Sinult küsitakse tegelikult
Vaata tervet Eestit hõlmavat graafikut - olukord on kõnekas
Kodulaenuvõtjaile on saabunud uus normaalsus
Uudised
  • 27.07.26, 11:09
Kodulaenuvõtjaile on saabunud uus normaalsus
Uus Maa kutseline hindaja ja analüüsiekspert Mihkel Eliste.
Uudised
  • 29.07.26, 06:30
Kohalikud ehituspiirangud väänavad turgu ja pressivad kinnisvara hinda üles
See on juba poliitiline küsimus. Tagajärjed maksab kinni lõpptarbija
Hooneid muudkui kerkib.
Uudised
  • 21.07.26, 11:18
Tartu uusarenduste pakkumine paisub, arendajate hinnasoovid on turust kaugel ees
Erinevalt Tallinnast pole Tartu linnas uusarenduste jaoks enam kuigi palju ruumi
Taavi Soorm, Kristjan-Thor Vähi ja Ingvar Allekand vaatasid olukorrale ning perspektiivile otsa igaüks omal moel. Moderaatorina ohjas vestlust Aigar Vaigu.
Uudised
  • 23.07.26, 13:07
Arendajad Lätist: Seal on odavam. Ei, see on nõukanostalgia. Aga meie oleme seal juba ammu
Pildis on edulood, ebaõnnestumistest ei räägita
Sarikapärgi saab Riias mahasaagida rohkem, kui Tallinnas.
Uudised
  • 24.07.26, 09:45
Invego Läti arenduste müük paisus 130%
Arendusfookus on lahkunud Lätisse
Riia ärimaastik areneb kiiresti ning Grīziņdārzs on kujunemas üheks neist paikadest, kus ajalooline linnamiljöö ja kaasaegne ettevõtluskeskkond kohtuvad loomulikul viisil.
  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.26, 12:08
Riias kerkib kvartal, kus kontor on enamat kui töökoht

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele