Väljaanne Gazeta kirjutab, et Moskvasse
tehakse võõrehitajatele otse suurehituste kõrvale mobiilsed kuudid mõõtudega
neli korda kuus meetrit, vahendas Lenta.ru.
Sellises kuudis elamine hakkab maksma 80-100 krooni ööpäevas. Esialgu ehitatakse kolm ajutist kuudilinnakut, mis paiknevad otse suurehitiste kõrval Lobatševski tänaval, Horoševski ja Varssavi maanteel. Iga ruutmeeter linnakust läheb kohalikule omavalitsusele maksma 12 tuhat rubla ja tasub end ära 3,5 aastaga.
Mosstroikompleks vajab 2007. aastal 230 000 võõrtöötajat, ehkki ametlikult töötab neist ehitustel vaid 30 000. Ülejäänud võõrehitajad töötavad illegaalselt. Illegaalide tööd kasutab muuhulgas ka üks nendest ehitusfirmadest, kes püstitab moodulkuute.
Spetsiaalsete ehitajatele mõeldud moodulelamute idee pole uus. Moodulite püstitamisest rääkisid Moskva linnavõimud juba selle aasta alguses. Kuudid ühendatakse kommunikatsioonivõrku ja nende elanikud registreeritakse.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Eesti ärikinnisvara ei tähenda enam ainult ruutmeetreid. Edu määravad kvaliteet, paindlikkus ja ruum, mis toetab inimeste töö- ja loomevõimet. Neutra Capitali nõukogu liige Kenneth Karpov kirjutab, kuidas just sellist ruumikogemust kannavad kolm uut hoonet Fahle linnakus: Katel, Vasepada ja Portaal.