• 29.08.07, 09:06
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Ilves taotleb mõisa remontimiseks 50 miljonit

Presidendi kantselei taotleb järgmise aasta riigieelarvest 50 miljonit krooni Keila-Joa mõisakompleksi taastamise alustamiseks, et riigipeal oleks ametikorter ja väliskülaliste võõrustamise paik, mida praegu pole.
President Toomas Hendrik Ilvese avalike suhete nõunik Toomas Sildam ütles eile Päevalehele, et 2008. aasta eelarvest taotletava summa eraldamisel saaks järgmisel aastal alustada mõisakompleksi taastamise projekteerimist ja ettevalmistustöid.
“Juhul kui nii valitsus kui ka riigikogu aktsepteerib seda taotlust, tuleb sinna vabariigi presidendi residents,” lausus Sildam. Sildami sõnul ei ole praegu kindel, et residents saab nii valmis, et praegusel riigipeal on võimalik sinna kolida ja väliskülalisi võõrustada.
Sildami kinnitusel jääb kantselei ka pärast 150–200 miljonit krooni maksma mineva mõisakompleksi renoveerimist igal juhul edasi Kadriorgu ning Kadriorus paiknevad ka tulevikus presidendi ametiruumid.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Praegu kuulub Keila-Joa kompleks Riigi KinnisvaraAS-ile, mille kommunikatsioonijuht Madis Idnurm jagas presidendi kantselei kujutlust taastamistööde hinnangulisest maksumusest.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.11.25, 10:08
Parmeti uued väljakutsed: aina keerukamad fassaadiprojektid ja targemad lahendused
Fassaadide tootmine on viimase kümnendi jooksul teinud läbi suure muutuse. Kui varem tähendas tellimus etteantud jooniste järgi tootmist, siis nüüd oodatakse tootjalt terviklikkust: projekteerimist, tehnilisi lahendusi, tootmist ja paigaldust. Metallfassaadide tootja Parmet AS juht Erki Parik nendib, et selline muudatus teeb küll nende töö keerulisemaks, ent samas toob tellija jaoks kaasa parema tulemuse.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele