• 16.10.07, 18:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kinnisvarabuum inimeste laenuiket ei kergendanud

Kiire majanduskasv ning lõppema hakkav kinnisvarabuum ei ole eestlasi laenu tervikuna pankadele tagastama pannud.
Hansapanga eluaseme finantseerimise osakonna juhataja Agnes Makk kinnitas arileht-ee-le, et neid, kes kinnisvarabuumist kasu teenisid ning varasemalt võetud laenu nüüdseks enneaegselt tagasi on maksnud, pole palju.
"Oma kogemuse põhjal ütleksin, et et eestlased ei ole suured spekuleerijad ning seetõttu pole meil ka selliseid kliente palju," ütles Makk. "Hinnanguliselt võib öelda, et see arv jääb kindlasti alla viie protsendi kogu kliendiportfellist, täpset statistikat ei ole me teinud. Reeglina aga ostavad inimesed eluaseme ikka kodu soetamise, mitte kiire kasu saamise eesmärgil."
SEB Eesti Ühispanga kommunikatsioonijuht Silver Vohu kinnitas samuti, et laenude ühekorraga tagasimaksmine ei ole varasema ajaga märgatavalt suurenenud.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 04.05.26, 06:00
Tallinna Vanasadama arenduspiirkond on stardivalmis
Vanasadama kinnisvaraarenduse algus pole enam kaugel. Tallinna Linnavolikogu võttis 2. aprillil 2026 vastu Tallinna Sadama kaks detailplaneeringut: „A-reisiterminali ning kruiisiterminali ala“ ning „D-terminali ja lähiala“, millele Tallinna linn korraldab lähiajal avaliku väljapaneku. Menetluses on veel kolm detailplaneeringut: „Admiraliteedi basseini ümbruse“, „Vanasadama põhjaosa“ ning „Vanasadama lõunaosa“. Lisaks on Tallinna Sadam kaasatud kahe krundiga teisel pool Reidi teed Tuukri tänavaga seotud detailplaneeringusse.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele