Briti keskpanga andmetel on viimase aastaga
Suurbritannias uusi kodulaene välja antud 20% vähem kui aasta tagasi.
Septembris anti välja 102 000 uut laenu, mis on 6000 lepingu võrra vähem kui augustis ja 25 000 võrra vähem kui 2006. aasta septembris, kirjutas BBC. See on kõige väiksem ühes kuus tehtud pakkumiste hulk pärast 2005. aasta juulit.
Numbrid kinnitavad üha selgemalt välja paistvat tendentsi kogu kinnisvaraturu kiirest jahtumisest. Viimase aja uuringud on näidanud, et hinnatõus on mitmel pool aeglustunud.
Eelmisel nädalal selgus, et Inglismaa ja Walesi kinnisvarahindade tõus olid septembris 8,7%, augustis aga veel 9,4%.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Seekordses saates “Kõik ärikinnisvarast” räägime liftidest, kortermajade renoveerimisest ja sellest, kuidas parandada elukeskkonda tervete hoovide ja naabruskondade kaupa, mitte ainult ühe maja piires. Stuudios on Kone Balti riikide müügidirektor Peeter Leet ning Tallinna linna juures tegutseva SOFTacademy pilootprojekti juht Kadri Auväärt.