• 28.11.07, 16:49
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Langev turg viis kolm Tootali krunti sundmüüki

Tartu kinnisvaraarendajale Tootal Kinnisvara laenu andnud OÜ Finance MGMT pani kohtutäituri kaudu sundmüüki kolm krunti, millele Tootal oli hüpoteegi seadnud.
Ametlikest teadaannetest selgub, et kohtutäitur Kaire Põlts müüb 20. detsembril toimuval enampakkumisel Tootalile
kuuluvad krundid Tallinnas Magasini 3g ning Mäealuse 5 ja 7.
"OÜ Finance Management finantseeris Mäealuse 5 ja 7 soetamist. Kuna arengud detailplaneeringute tegemisel on olnud meist sõltumata põhjustel üliaeglased, millega kinnistute ostmisel ei osatud arvestada, teatas kreeditor AS Tootal Kinnisvarale, et ütleb lepingud üles ja nõuab tagasi kogu laenusumma," selgitas Tootal Kinnisvara juhatuse liige Talis Toompere.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Toompere sõnul ei suutnud ettevõte kiire etteteatamistähtaja tõttu laenu tagasi maksta ja kompromisslahendust ei ole seni leitud. Nii pöördus kreeditor
kohtutäituri poole talle tagatiseks antud vara sundrealiseerimise korraldamiseks.
Tootal kavatses kinnistutega lõpuni viia detailplaneeringud ja siis otsustada, kas arendada või arendused maha müüa. "Plaanid pole realiseerunud,
kuna antud hetkel mõlemal kinnistul detailplaneering puudub. Ilma planeeringuta kruntide ostmist pangad ei finantseeri. Seega on nende realiseerimine praegusel kujul raskendatud," lisas Toompere, kes on kindel, et ettevõte suudab kruntide müügist võla katteks vajaliku summa kätte saada.
Magasini tänava 2055 m2 krundi mõtteline osa (Tootalile kuulub umbes pool krunti) on müügis alghinnaga 1,9 miljonit krooni. Kinnistule on 2004. aastal seatud 4 miljoni kroonine hüpoteek Hansapanga kasuks. 2006. aastal lisandus sellele 2 miljoni kroonine hüpoteek OÜ Finance MGMT kasuks. Alghinnas ei sisaldu Hansapanga kasuks seatud hüpoteegisummat.
Mäealuse 5 pindala on 1809 m2, krundile on 2006. aastal OÜ Finance MGMT kasuks seatud 7 miljoni kroonine hüpoteek. Krunt läheb müüki alghinnaga 3,5 miljonit krooni.
Mäealuse 7 pindala on 3021 m2 ning sellele on 2005. aastal sama ettevõtte kasuks seatud 2,5 miljoni kroonine, 2006. aastal aga 7 miljoni kroonine hüpoteek. Selle krundi alghind on 5,5 miljonit krooni.
Üldist Tootal Kinnisvara majandusseisu Toompere just roosiliseks ei pea. "Praegune majandusseis pole kiita nagu ka ilmselt igal teisel

Hetkel kuum

Artikkel jätkub pärast reklaami

kinnisvaraettevõttel," ütles ta. Hetkel keskendub ettevõte kohustuste vähendamisele ja likviidsuse parandamisele ega ole suuremaid projekte käsile võtnud. Järgmise aasta tegevused aga sõltuvad sellest, kuidas turg edasi käitub.
Kinnisvarakrahhi Visuaali blogist selguvat Tootali rohket kruntide hinnalangetust kommenteerides ütles Toompere: "Hindu langetab turg, mitte meie.
Hinnad olid muutmata kevadest saadik ja leidsime, et need on praeguses turusituatsioonis ebareaalsed."
Tootal Kinnisvara on 1994. aastal Tartus asutatud kinnisvarafirma, mis tegeleb kinnisvara haldamise, arendamise ja hindamisega; korterite ja elamute vahenduse, vahetuse ja üürivahendusega ning mitteeluruumide vahenduse ja rendivahendusega. Käesoleval hetkel töötab Tootal Kinnisvaras ja tema tütar- ja sidusettevõtetes kokku 40 inimest. Tootal Kinnisvara kontorid asuvad Tallinnas ja Tartus.
Talis Toompere on Tootal Kinnisvara juht ja omanik. Toompere on ka läbi Tootal Kinnisvara üks osaühingu SMS Laen käivitajaid. Möödunud aasta eest saadud dividendide põhjal asub Toompere Äripäeva dividendimiljonäride TOPis asub 10 miljoni krooniga 49.-55. kohal.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 23.03.26, 15:54
Viimsisse kerkiv elamurajoon paneb investoreid krunte jahtima
Projekti kogumahuks hinnatakse 20 miljonit eurot.
Ajal, mil nõudlus kvaliteetse eramajade elamispinna järele Tallinna lähiümbruses püsib stabiilsena, on tugevates eeslinnades arendatavad projektid muutunud lisaks lõpptarbijale suunatud tooteks ka investeerimisvahendiks. Sellest loogikast lähtuvalt arendab Kama Grupp Viimsi vallas projekti Suure-Allikmäe — 33 Skandinaavia stiilis krundiga elamurajooni, mis on jõudnud praktilise teostuse etappi ning loob aluse vara edasiseks väärtuse kasvuks.

Hetkel kuum

Martin Rekori juhitava Lumi Capitali eestvedamisel valmisid Tallinnas Manufaktuuri kvartali üürikorterid.
Saated
  • 23.03.26, 11:08
Nii see kisubki. Üürimajade arendaja: kinnisvara hind hakkab langema
Eluasemeturg keerleb nõiaringis: üür riisub koore ja üürihinnad saavad tõusuks tuge
Unusta üürihindade kasv - seega ka müügihindade kasv. Siin on üüritootluse mitu pidurit
Uudised
  • 19.03.26, 11:30
Unusta üürihindade kasv - seega ka müügihindade kasv. Siin on üüritootluse mitu pidurit
Vaata, millised on üürikorterite ruutmeetri keskmised pakkumishinnad Tallinna linnaosades. City24.ee portaalijuht Karin Noppel-Kokerov: üüriinvestorid on jätkuvalt surve all
LVM Kinnisvara tegevjuht Ingmar Saksing tunneb valdkonda peensusteni ning teeb toeka ettevaate.
Uudised
  • 25.03.26, 10:58
Arendaja, maakler, müüja, ostja - see ootab Teid sel aastal ees
Vaata, mis ootab ees üüriturgu
East Capital Real Estate'i partner ja juht Albin Rosengren näitab, mida partnerlus VGP-ga East Capitalile annab. See on märkimisväärne.
Uudised
  • 25.03.26, 06:15
Taas uus ühisjõud: East Capital lõi käed Euroopa juhtiva arendajaga
Šaakalid turul: magusad korterid lähevad Tallinnas mühinal
Uudised
  • 20.03.26, 09:35
Šaakalid turul: magusad korterid lähevad Tallinnas mühinal
See on arendusala tulevane üldvisuaal. Vaata galeriist detailsemalt, mis sinna veel tuleb.
Uudised
  • 23.03.26, 10:41
Galerii: vaata, milline hakkab Tartu Peetri kiriku lähiala välja nägema
1Partner Kinnisvara maakler Olmer Õigus.
Uudised
  • 23.03.26, 11:16
Tänasel turul kehtib selge reegel - müüja ootab, ostja otsustab
Suur-Allikmäe müügimudel on üles ehitatud paindlikult. Ostjad võivad soetada krundi iseseisvaks ehitamiseks või valida „võtmed kätte“ lahenduse.
  • ST
Sisuturundus
  • 23.03.26, 15:54
Viimsisse kerkiv elamurajoon paneb investoreid krunte jahtima
Projekti kogumahuks hinnatakse 20 miljonit eurot.

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele