Nordea Marketsi analüüsiosakonna juht Roger
Wessman ütles Äripäeva seminaril "Eesti krooni devalveerimine - müüt või
tegelikkus?", et majandusõitsengu järgset langust „lahendatakse“ tihti
devalveerimisega.
„Devalveerimine on läbikukkumise hind, kui tahad midagi paremaks muuta,“ ütles Wessman. „Baltikumi majandusõitseng pöördus ülekuumenemiseks, majanduskasv on olnud liiga kiire,“ ütles Wessman.
„Krediidikasv kõigis Balti riikides pole olnud jätkusuutlik. Võlgade tase pole veel problemaatiline, kuid selle kasv peab aeglustuma,“ märkis ta.
„Eestis kulutatakse praegu vähem laenantud raha, kui aasta tagasi, seega krediidi aeglustumine on juba alanud,“ ütles Wessman.
Wessman ütles, kui tahame järgi jõuda teistele EL riikidele peab eksport kasvama.
„Võrreldes 1990-ndate algusega, kui Soome sai majandusõitsengust õppetunni, on hetkel Eestis eksport suurem ning pangandussüsteem on stabiilsem,“ rääkis Roger Wessman.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?