Ettevõtja Üllar Õun kavandab endise Pidula
kalakasvatuse alale puhke- ja vabaaja veetmise kompleksi.
Puhkeala detailplaneeringu koostaja AS-i Pöyry Entec arhitektuuri- ja planeerimisosakonna juhataja Kaur Lass ütles Oma Saarele, et tulevasse kompleksi kuulub vähemalt paarkümmend kõigi mugavustega väljaüüritavat maja ja vähemalt viiekorruseline, ent mitte kuigi suure mahutavusega spaahotell. Kuna hotell rajatakse merest vaid mõnesaja meetri kaugusele, avaneb sellest korralik merevaade.
Lass rääkis, et Pidula kalakasvatustiigid võiks kasutusele võtta puhkeala külaliste ujumiskohana, samuti saab seal pakkuda vesijalgrattaga sõitmist.
Kalakasvatuse juures asuvast vanast vesiveskist võiks aga kujundada söögikoha. Paarikümnele hektarile kavandatud puhkeala täpsem kontseptsioon on Lassi sõnul praegu alles väljatöötamisel.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.