Peep Aaviksoo ja tema partnerite investeerimisfirma IPC tegi Rumeenias oma suurima tehingu müües Hispaania kinnisvarafirmale Realis 12,2 miljoni euro (191 miljoni krooni) eest endise leivatehase krundi Bukarestis, kuhu uus omanik kavatseb ehitada 280 uut korterit.
“Aaviksoo sõnul osteti tehas nelja miljoni euro (62,6 miljoni krooni) eest vähem kui kaks aastat tagasi. Krundile tehti detailplaneering ja projekt uute korterite ehitamiseks, misjärel hakkas sadama pakkumisi ehitajatelt ja arendajatelt krundi ülesostuks. Parima hinna oli valmis välja käima Hispaania börsifirma Realia,” kirjutas Eesti Ekspressi ajakirjanik Toivo Tänavsuu oma blogis.
"Algselt oli plaanis ise korterid välja arendada. Ehitamine pole aga nii lihtne ja sellega kaasnevad igasugused probleemid. Meile pakutud tootlus ületas ootusi ja otsustasime projektist väljuda, investeerides saadud kasumi uute maade ostmisse," rääkis Aaviksoo.
Ehkki Bukarestis on kinnisvara hinnad kõvasti kerkinud ja võrreldavad juba Moskva, Peterburgi või Kiieviga, ei saa Rumeenias kinnisvarabuumist Aaviksoo hinnangul veel rääkida. "Rumeenias on seis nagu Eestis 2000. või 2003. aastal. Buumini on veel aega küllaga," ütleb Aaviksoo.
IPC, kus Aaviksoo äripartnerid on Indrek Elhi ja Ciprian Lopata, omab Rumeenias kinnisvaraportfelli, mille väärtus küündib poole miljardi kroonini. Bukarestist väljaspool kuulub IPC-le kümme krunti, peamiselt Transilvaanias ja Lääne-Rumeenias. Luurel on käidud ka naaberriigis Moldovas, kirjutas Tänavsuu.
IPC Real Estate AS on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mille tegevus on keskendunud kinnisvaraarendusele, -investeeringutele ja –vahendusele Rumeenias. IPC Real Estate AS ainuaktsionäriks on investeerimisfirma IPC Investment OÜ, millest 95% omanikeks on läbi isiklike valdusfirmade Peep Aaviksoo, Ciprian Lopata ja Indrek Elhi.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Miks kulub kinnisvaras endiselt kolmandik tööajast info otsimisele ja kuidas seda muuta saaks?
Ehkki tehisintellekt on üha hoogsamalt sisenemas ka kinnisvarasektorisse, on täna veel selle kasutamise osas rohkem küsimusi kui vastuseid. Peamurdmist ei tekita niivõrd see, millist AI-lahendust kasutada, vaid kas ettevõtte andmed on üldse sellisel kujul olemas, et tehisintellekt neist midagi mõistlikku välja lugeda suudaks.

Viimased uudised

Börsiuudised
  • 23.07.26, 11:01
Bigbank paisutas laenuportfelli, ent poolaasta kasum kahanes
Uudised
  • 23.07.26, 10:54
Südalinna arhitektuuripärlisse kolib Rimi, kaasomanikuks on seal Toomas Tõniste
Renoveerimine läks maksma 0,5 miljonit eurot.
Uudised
  • 23.07.26, 10:26
Edaspidi saad aerofotosid vaadata 4 erineval moel
Uudised
  • 23.07.26, 06:30
Neutra Capital paisutas käivet, ent kaotas kasumis
Enamusomanik Kenneth Karpov: näeme selgelt, et ettevõtted ei otsi enam lihtsalt kontoripinda, vaid terviklikku töökeskkonda.
Uudised
  • 22.07.26, 16:31
Tallinn katkestas mahuka projekti Infortari tütarfirmaga
Uudised
  • 22.07.26, 12:20
Galerii: Everaus alustas Tartu veeres 10,5-miljonilise arenduse ehitamist
Janar Muttik: Tartu linna hinnatase on paljude noorte perede jaoks liikunud piirini, kus suurema ja mugavama kodu otsing liigub linnast veidi välja.
Uudised
  • 22.07.26, 12:08
Tallinn ei kooskõlasta Estonia juurdeehituse muinsuskaitse eritingimusi esitatud kujul
Uudised
  • 22.07.26, 10:38
Eamets: ehituses hinnaralli jätkub

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele