• 03.06.08, 13:55
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Saaremaa üüriturg pingutab hinnalanguse päästmiseks

Kinnisvara ostmise vastu Saaremaal on huvi olemas, kuid hinnad pole paljudele jõukohased. Üüriturg seevastu õitseb.
Viimaste aastate hinnatõusuga huvi kaotanud välismaalaste asemele on siginenud turgu korrastavad eestlased, kes tõotavad küll mõningast tehingute arvu kasvu, kuid odavama hinna eest, kirjutas Äripäeva lisa Kinnisvara.
Kevad on kasvatanud saarel toimuvate kinnisvara ostu- ja müügitehingute arvu. Peamiseks põhjuseks võib pidada sesoonsust, aga ka hinnakorrektuure.
Kinnisvara vastu on huvi olemas, kuid probleem on pigem selles, et hinnad ei ole siiski veel paljudele inimestele jõukohased. Põhilised ostuhuvilised on Saaremaal praegu eestlased. Kui aasta-paar tagasi olid nendeks soomlased, siis nüüd on olukord teine. Kuna kinnisvarahinnad tõusid varasematel aastatel väga kiiresti, siis välismaalaste jaoks on Saaremaa nüüdseks juba liiga kallis piirkond. Samuti mõjutavad ostu parvlaevaühendus ning toidukauba ja elektrienergia hind.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Korteritehingute arv kasvab, hinnad on viimasel poolaastal langenud 10–15%. Järelturg ehk vanemate korterite suurem hinnalangus toimus eelmise aasta lõpus. Valitseb üldine ootusärevus, ostjad ootavad kannatlikult veelgi suuremat hinnalangust.
Kõige rohkem tuntakse huvi 1–2toaliste üürikorterite vastu. Üürnikeks on noored pered, õpilased ja töölised, kes tulevad väljastpoolt Saaremaad.
Üürihinnad on mõnevõrra tõusnud. Keskmine kuuüür jääb 3500–5000 krooni vahele. Otsitakse privaatseid maakodusid. Kevadperioodil aktiviseerub maamajade ja talude turg. Võrreldes eelmiste aastatega on huvi siiski veidi väiksem, kuna üldine kinnisvaraturu olukord on ärev.
Keskmises seisukorras maakodu hind algab umbes 500 000 kroonist, halvas seisukorras elamuid on võimalik soetada ka oluliselt odavamalt. Eelistatakse elamuid, mis on omanäolised ning privaatsed. Määravaks teguriks on ka krundi suurus.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 12.11.25, 12:02
Fahle linnaku kolm uut hoonet näitavad, kuhu liigub Eesti ärikinnisvara
Eesti ärikinnisvara ei tähenda enam ainult ruutmeetreid. Edu määravad kvaliteet, paindlikkus ja ruum, mis toetab inimeste töö- ja loomevõimet. Neutra Capitali nõukogu liige Kenneth Karpov kirjutab, kuidas just sellist ruumikogemust kannavad kolm uut hoonet Fahle linnakus: Katel, Vasepada ja Portaal.

Hetkel kuum

Pikk tee linna tagant ja linna taha võib võtta tööpäevast arvestatava osa. Raha kulub vilinal.
Uudised
  • 18.11.25, 13:00
Kinnisvaraarendus hakkabki nihestuma: juba tegi arendaja linnale ettepaneku
Lumi langeb uusarendustega seotud lootustele ja eluasemeturg kipub aina enam võrdsustuma järelturuga.
Uudised
  • 17.11.25, 12:01
Eluasemeturg ongi muutunud. Teateid “tõehetk uusarenduste turul” tuleb veel. Kontrolli turvarihmu
Eluasemeturg siseneb peatselt uude aastasse: siin on vürtsikaid ja valusaid väljakutseid, ent arendajatele paistab ka üks päästev võti
Keda peetakse kõige mainekamaks arendajaks? Vaata, siin on pingerida!
Uudised
  • 20.11.25, 10:15
Keda peetakse kõige mainekamaks arendajaks? Vaata, siin on pingerida!
Turuosaline, hoia silmad lahti ja pane tähele!
Riigi Kinnisvara AS-i juhatuse esimees Tarmo Leppoja trimmib ettevõtet järjest edasi.
TOP
  • 21.11.25, 06:30
Kinnisvarafirmade TOPi üks mastaapsemaid suurendab tõhusust ja häälestab haldust
Hepsor kavandab Paeväljale tervet kvartalit, kuhu lisaks elumajadele tulevad ka äripinnad.
Uudised
  • 14.11.25, 10:02
Galerii: Hepsor rajab ajaloolisele lennuväljale korterelamud
Viru Keskus AS-i juhatuse liige Gertti Kogermann ja Mainor Ülemiste AS nõukogu liige Guido Pärnits.
Uudised
  • 19.11.25, 12:52
Kinnisvarafirmade TOPi võitjad hindavad kogukonda ja laia linnavisiooni. Neil on prognoos!
Vaata põnevaid kogemusi koostööst Tallinna linnaga
Kinnisvara on ikka olnud üks toekamaid varaklasse.
TOP
  • 06.11.25, 13:57
Kinnisvarafirmade TOP: esikolmikus käib titaanide heitlus
Kinnisvarafirmad trimmisid end tõhusamaks - turu jõujooned muutuvad. Vaata, kes kellele järgneb ja kuidas igaühel läinud on!
Neutra Capitali nõukogu liige Kenneth Karpov.
  • ST
Sisuturundus
  • 12.11.25, 12:02
Fahle linnaku kolm uut hoonet näitavad, kuhu liigub Eesti ärikinnisvara

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele