Eesti Energia maikuu müügitulemustest selgus, et Eesti Energia maikuu keskmiseks elektrienergia müügi hinnaks kodumaisel turul oli 418 kr/MWh, keskmine elektrienergia hind Põhjamaade energiabörsil Nord Pool oli 404 kr/MWh.
Eesti Energia juht Sandor Liive ütles, et maikuu müügitulemustest lähtuvalt pole ettevõttel plaanis senist ostu-müügi strateegiat Põhjamaade energiabörsi Nord Pooli vahel muuta, mis sõltub olukorrast.
Liive kommenteeris, et alates Estlinki käivitumisest toimib energia ost-müük Nord Pooli vahel. „Kui hinnad on kõrged, siis ekspordime. Vahepeal ostame, vahepeal müüme – sõltuvalt olukorrast,“ rääkis ta.
„Eesti energiaturg on lõpptarbijale suletud, kuid tootjale mitte,“ lisas Liive.
Eesti Energia 2007/08 üheksa kuu kokkuvõttest, mis lõppes 31. detsember 2007. aastal selgus, et 2007. detsembri lõpuks on möödunud pea aasta hetkest, mil elekter Baltimaade ja Põhjamaade vahel Estlinki kaudu liikuma hakkas. Selle ajaga on Estlink kaabli kaudu Põhjamaade suunas kokku liikunud ligikaudu 2 016 GWh elektrienergiat ja Baltimaade suunas on liikunud ca 19 GWh.
Alates Estlinki käikuandmisest jaanuari algusest kuni detsembri lõpuni 2007. aastal on Eesti Energia eksportinud Soome kokku 1 558 GWh elektrienergiat.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Kas tuhandeid faile saab muuta kiirelt sisukaks ja kompaktseks infoks? Nüüd saab
Kinnisvara- ja ehitusprojektide dokumentatsioon kasvab iga aastaga. Joonised, lepingud, koosolekuprotokollid, hooldusjuhendid ja tehnilised kirjeldused kogunevad erinevatesse süsteemidesse ning lõpuks on tükk tegu, et üldse aru saada, kus midagi asub. Ent see kõik saab tehisintellekti abiga olla kordades lihtsam.

Enimloetud

1
Analüüsid
  • 05.06.26, 06:30
Nuta või naera - uue korteri ostja muutub järjest vanemaks. Miks küll? Olukorra anatoomia ja 7 tegurit
Eduvõtmed on olemas, haara kinni! Lisaks: millised pealinna arendajad müüsid mais kõige enam uusi kortereid?
2
Uudised
  • 12.06.26, 10:23
Galerii: Merko pani pelletiärimeeste sündmuskeskusele nurgakivi
Kompleks kerkib Pärnu legendaarse rannahotelli kõrvale.
3
Uudised
  • 16.06.26, 13:39
Ühtlustumine ja sumbumine. Sucksdorff: Tallinna uus korter maksab sama palju kui Helsingi järelturukorter
Senise praktika baasilt ostja jõuõlg kasvab edasi ja terendumas on tühjade majade fenomen
4
Uudised
  • 12.06.26, 09:33
Balti Vara ja Tatoli omanikud ehitavad Tartu ringristmiku äärde uue ärikompleksi
“Hetkel tegeleme detailplaneeringu muutmise protsessiga”
5
  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Kas tuhandeid faile saab muuta kiirelt sisukaks ja kompaktseks infoks? Nüüd saab
6
  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.26, 12:08
Riias kerkib kvartal, kus kontor on enamat kui töökoht

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele