Briti kinnisvaraarendajad on silmitsi kokku
kukkunud nõudlusega ning jäetud sõna otseses mõttes istuma miljardeid dollareid
väärt olevate uute müümata kodude otsa, kirjutas Spiegel online.
Ettevõtteid tabavad suured rahalised kulutused, sest kinnisvara on lihtsalt üle. Briti turu tõeline olukord tuli avalikuks 2. juulil, kui Taylor Wimpey, Briti suurim kinnisvaraarendaja, paljastas oma majandustulemused. „Turg on praegu märkimisväärses languses,“ ütles Taylor Wimpey ning lisas, et lähitulevikus ei ole oodata mingeid paranemise märke.
Analüütikute arvates teevad suuruselt järgmised Barratt ja Persimmon peagi samasuguseid tähelepanekuid. Barratt ja Persimmon on kohustatud oma kvartalitulemused avalikustama iga hetk ning analüütikute sõnul ei ole seal ilusaid numbreid oodata. Vaatamata tumedale lähitulevikult on analüütikud pikemas perspektiivis lootusrikkad. Viimast usutakse Suurbritannias, kuna erinevalt USA-st jäävad ruumipuudus uute arenduste ehitamiseks ja laovaru seal suhteliselt limiteerituks.
Peale aastaid kestnud tõusu on Briti kinnisvaramull lõhkenud.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kolimine ühest riigist teise on palju enamat kui lihtsalt uue elu alustamine – see on pikk nimekiri küsimustest, muredest ja otsustest, mis algavad juba enne, kui esimene kolimiskast on suletud. Kuhu kõik mahub? Kas mööbel jõuab tervelt kohale? Ja mis saab siis, kui teel juhtub midagi ootamatut? Need on küsimused, mida Meu Express kuuleb iga päev ja millele neil on aastatepikkuse kogemuse toel välja kujunenud kindlad vastused.