2. september 2008
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

RKAS ja VolkerRail RTE sõlmisid 310,6miljonilise raudteede ehituse lepingu

Täna sõlmisid Riigi Kinnisvara AS (RKAS) ja AS VolkerRail RTE 310,6 miljoni kroonise mahuga peatöövõtulepingu, mille raames ehitatakse Koidula piirijaamas raudteid kokku 25 kilomeetri ulatuses.

Töö hõlmab endas muuhulgas kümne jaamatee ehitamist, 38 pöörme tarnimist ja paigaldamist, patrull-, hooldus- ja kõnniteede ehitamist ning piirdeaia, rongide kaalu, portaalkraana ning rongide pidurite kontrollsüsteemi rajamist, teatas RKAS.

Piirijaama rajamise teisele ehitushankele laekus kaks kvalifitseerimistingimustele vastavat pakkumust. Kokku on kavas korraldada neli suuremat ehitushanget.

Tänaseks on sõlmitud kõik olulised lepingud ja kokkulepped RKAS-i, AS Eesti Raudtee ja Eesti Vabariigi vahel projekti rahastamiseks ja korraldamiseks. Kõik piirijaama rajamiseks vajalikud kinnistud on tänaseks RKAS-i omandis, lõpetatud on ehitusplatsi ettevalmistustööd (metsa raadamise, kaitsealuste taimede ümberistutamine jm).

Alustatud on töid esimese ehitushanke raames, mida teostab konsortsium AS Aspi, AS Eesti Ehitus ja AS Teede Rev-2. Esimese ehitushanke mahtu kuuluvad mullete ja süvendite rajamine (mullatööde maht ligikaudu 1,8 miljonit kuupmeetrit), sildade ehitus (4 uut silda, 3 silla remont), truupide ehitus, teede ja platside ehitus (sealhulgas ligikaudu 5 kilomeetrit uut maanteed), elektrivarustuse väljaehitamine (sealhulgas 4 alajaama, kesk- ja madalpingevõrgud), välisvalgustuse väljaehitamine, veevarustuse väljaehitamine (sealhulgas puurkaev-pumbamaja, tuletõrjevee pumpla), drenaaži, kanalisatsiooni ja puhastusseadmete väljaehitamine.

Põlvamaal Värska ja Orava vallas asuva Koidula raudteepiirijaama arendusala suurus on ligi 92 hektarit, tegemist on Eesti ühe suurima infrastruktuurikompleksi rajamisega. Lepingu allkirjastasid RKAS-i juhatuse esimees Jaak Saarniit ja AS VolkerRail RTE juhatuse esimees Kaupo Sirk ning juhatuse liige Mihhail Saveljev.

Autor: Haldusuudised.ee

Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgKinnisvarauudised.ee juhtTel: 51 23 770
Siim SultsonReporter-toimetaja Tel: 53 330 651
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474