Sooja paar talve tagasi kiiresti tõusma
hakanud hind ei näita ka algaval hooajal rahunemise märke, sest hinnatõuse on
kinnitatud detsembrini välja.
Kui praegu peavad viljandlased aktsiaseltsi Esro müüdava sooja megavatt-tunni eest välja käima 893 krooni, siis oktoobris juba 945 ja detsembris 1118 krooni, kirjutas Sakala. «Midagi pole teha,» nentis Esro juhataja Jaan Saar. «Gaasi hind kerkib iga nädal ja nii juba pool aastat järjest.»
Et gaasi hinna kehtestab konkurentsiamet, võttes arvesse masuudi ja kütteõli kuue kuu keskmist hinda, polevat Saare sõnul selle langust ette näha. «Gaasi hinda mõjutab poliitiline olukord,» nentis ta, viidates suhetele Venemaaga.
Esro juhataja jutu järgi on hinnatõusu viimasel kolmel aastal põhjustanud vaid kütuse kallinemine. «Meie püsikulud on kogu see aeg paigal seisnud,» kinnitas ta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Mis on pildil oleval cafe racer mootorrattal pistmist minilaoga? Nii mõndagi. Mõlema juured ulatuvad 60ndate algusesse – ühel Inglismaale, teisel USA-sse. Seotus seisneb aga ka selles, et minilaod on muu hulgas sobilikud motohuvilistele rataste ja muude hobitarvikute hoiustamiseks. Milleks veel miniladusid kasutatakse ning miks see on kasvav turg?