Tallinna Kaubamaja Kinnisvara AS rajab
Viljandi kesklinna ligikaudu 25 000m² pindalaga kaubanduskeskuse,
mis avatakse 2011. aastal. Keskuse arhitektuurivõistlus viiakse
läbi koostöös Viljandi linnaga.
Kaubanduskeskuse parima arhitektuurse lahenduse leidmiseks viiakse läbi arhitektuurivõistlus koostöös Viljandi linnaga, teatas ettevõte. „On väga hea, et aastaid tegevusetult seisnud kinnistul hakatakse tegutsema – Viljandi jaoks on olulised igasugused uued investeeringud,“ lausus Viljandi linnapea Kalle Jents.
„Loodame, et uus keskus tuleb arhitektuurselt huvitav ning kesklinna sobilik – teeme parima lahenduse leidmiseks kahtlemata koostööd. Kesklinna kvartalis on toimumas suured muudatused: ühelt poolt on käimas Turu kvartali detailplaneering, teiselt poolt lammutatakse vana vangla ning ka kõnealune Uku tn 1a krunt saavad uue näo. Linnale on väga oluline, et kesklinna piirkonda tekiks terviklik kaubandus- ja vaba aja veetmise ala.“
„Viljandis puudub siiani moodne ning tänapäevane laia kaubavalikuga ostukeskus – kuid 2011. aastaks rajame selle täiesti linna südamesse,“ lausus Tallinna Kaubamaja Kinnisvara ASi juhataja Peeter Kütt.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Peeter Küti sõnul on kaubandus- ja vaba aja keskusest olemas esialgne kavand. „Korraldame arhitektuurikonkursi, et leida olemasolevale esialgsele visioonile keskusest ka parim arhitektuuriline ning linnapilti sobiv lahendus.Loome keskusest mõnusa ning hubase kogunemis- ja kohtumiskoha,“ sõnas Peeter Kütt.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Lõviosa ehitusprojekti eelarvest ja kvaliteedist pannakse paika lähteülesannet koostades. Kui ehitaja sel hetkel koos tellija ja projekteerijatega laua taga ei istu, võib lõpphind kujuneda valusaks üllatuseks. Ehitusfirma Rand ja Tuulberg AS partnerlussuhete- ja müügijuht Kristjan Mardna räägib, kuidas ehitaja varajane kaasamine aitab vältida lisakulusid ja tagab, et unistused püsiksid kooskõlas reaalse eelarvega.