• 14.11.08, 13:37
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Uus programm muudab nutitelefoni varastamiskindlaks

Soome viirusetõrjefirma F-Secure hakkab pakkuma nutitelefonidele varastamisvastast programmi.
Eile tutvustatud nutitelefonide turvasüsteemi uus versioon F-Secure Mobile Security sisaldab programmi, mis võimaldab telefoni kaotuse või varastamise korral kauglukustust ning konfidentsiaalse info kustutamist üheainsa SMSiga.
Varguse vastane programm aktiveerub SIM-kaardi vahetusel, lukustades seadme ja saates omanikule info uue SIM-kaardi kohta. Lisaks on andmete ärakasutamise välistamiseks võimalik kustutada telefonist kaugjuhtimise teel ka kogu info, saates selleks telefoni SMSi.
F-Secure Mobile Security kaitseb ka nuhkvara vastu, mis võib jälgida ja salvestada mobiili kõiki tegevusi, sh kõnesid, SMSe, multimeediasõnumeid, e-kirju. Samaaegselt ühendab see antiviiruse tõrje seadistatava tulemüüriga, et muuta telefon mobiiliviiruste vastu turvaliseks.

Artikkel jätkub pärast reklaami

F-Secure’i teatel sisaldavad nutitelefonid tihti ülisalastatud teavet, sh pangandusdetaile, e-kirju, äriprojekte, isiklikke sõnumeid ja pilte ning muid väärtuslikke andmeid. „Nutitelefonide kasutajad soovivad meelerahu internetis lehitsedes ja pangaülekandeid tehes. Nad vajavad ka oma konfidentsiaalsete andmete kaitset juhul, kui telefon läheb kaduma, ütles F-Secure’i mobiilsete lahenduste äriüksuse asepresident Samu Konttinen.
Nutitelefon laeb uusimad viirusetõrje definitsioonid ja uuendused alla millal iganes mobiiliga andmesideühendust kasutatakse. F-Secure poolt patenteeritud SMSi uuenduste mehhanism kindlustab, et kriitilised uuendused saadakse kätte ka siis, kui andmesideühendust pole.
Uus programm tuleb müüki detsembris nii F-Secure’i e-poes kui paljudel viirusetõrjefirma partneritel. Windows Mobile platvormil telefonidele on uus tarkvara saadaval 2009. aasta algusest.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.10.25, 11:15
Pingeteta üle piiride. Kuidas muuta rahvusvaheline kolimine lihtsaks ja inimlikuks?
Kolimine ühest riigist teise on palju enamat kui lihtsalt uue elu alustamine – see on pikk nimekiri küsimustest, muredest ja otsustest, mis algavad juba enne, kui esimene kolimiskast on suletud. Kuhu kõik mahub? Kas mööbel jõuab tervelt kohale? Ja mis saab siis, kui teel juhtub midagi ootamatut? Need on küsimused, mida Meu Express kuuleb iga päev ja millele neil on aastatepikkuse kogemuse toel välja kujunenud kindlad vastused.

Hetkel kuum

Kinnisvara on ikka olnud üks toekamaid varaklasse.
TOP
  • 06.11.25, 13:57
Kinnisvarafirmade TOP: esikolmikus käib titaanide heitlus
Kinnisvarafirmad trimmisid end tõhusamaks - turu jõujooned muutuvad. Vaata, kes kellele järgneb ja kuidas igaühel läinud on!
Viru Keskuse juht Gertti Kogermann.
Uudised
  • 10.11.25, 12:16
Kinnisvarafirmade TOPi üks ambitsioonikamaid püüab tippude tippu
Neutra Capital ASi enamusomanik ja nõukogu liige Kenneth Karpov.
Uudised
  • 12.11.25, 09:55
Kinnisvarafirmade TOPi üks uuenduslikumaid sihib ärilinnakuid ja puitmaju. Tal on karm prognoos
Neutra Capitali omanik ja juht nimetab 3 edutegurit, teeb 4 prognoosi ja näitab ära 4 eesootavat väljakutset. See puudutab tervet kinnisvaravaldkonda!
Mainor Ülemiste AS nõukogu liige Guido Pärnits.
TOP
  • 07.11.25, 13:47
Kinnisvarafirmade TOPi üks tegusamaid vaatab tulevikku optimismiga
Nüüd saab lükata sisse kõrgema käigu ja manööverada vabamalt
Nii see läheb: uute eluasemete turg käriseb ise samuti
Uudised
  • 10.11.25, 13:39
Nii see läheb: uute eluasemete turg käriseb ise samuti
Tahad investeerida ja tehingut, sea sammud näiteks Tartu Annelinna.
Uudised
  • 07.11.25, 15:29
Lepi sellega - eluasemeturg jääb külgsuunda lohisema kauaks
Uute eluasemete arenduse ja turu epitsenter on nüüd Lätis
Siia vanasse tootmishoonesse tuleb sündmustekeskus.
Uudised
  • 10.11.25, 15:26
Galerii: Krulli Kvartal lõi Merkoga käed, arhitektuur tuleb nimekatelt büroodelt
Neutra Capitali portfelli kontor.
  • ST
Sisuturundus
  • 05.11.25, 13:30
Kestlikkus kui investeering: kuidas Neutra ja LÄVI tõstavad Eesti arenduse standardeid

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele