29. november 2008

Suure väina püsiühenduse võimalikkus selgub 2011&

Reedel Muhu põhikoolis toimunud Suure väina võimaliku püsiühenduse rajamise seminaril märgiti, et selgus võib saabuda 2011. aastal.

Suure väina liiklusühenduse projekti arenguloost ja hetkeseisust lühiülevaate teinud maanteeameti peaspetsialist Kadri Auväärt ütles, et praegu on töös dokument “Sõitjate ja veoste üle Suure väina veo perspektiivse korraldamise kava koostamine ja keskkonnamõju strateegiline hindamine,” kirjutas Meie Maa.

Kui see dokument on valminud ja heaks kiidetud, saadetakse informatsioon projekti mõjudest Väinamere hoiualale arvamuse saamiseks Euroopa komisjonile, kelle arvamusest lähtudes peab vabariigi valitsus tegema otsuse, milline liiklusühendusviis tuleb valida. Nimetatud dokument peaks valmima 2009. aasta novembri lõpuks. “Püsiühenduse võimalikkus selgub hiljemalt 2011. aastal,” ütles Auväärt.

Praegu on uuringus neli varianti - kaks silda, tunnel ja parvlaevad. Kõige tasuvamaks peetakse hetkel talasilda, juhul kui see on uuringute põhjal vastuvõetav. Selleks on aga vajalik läbi viia navigatsioonitingimuste uuring. Kadri Auväärt peatus ka püsiühenduste maksumusel ja kinnitas, et tunneli ehitus läheb kaks korda kallimaks.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806