15. detsember 2008
Jaga lugu:

Eesti Energia osa Läti elektriturust 5%

Kaks aastat Lätis tegutsenud Eesti Energia tütarettevõte E.Energy saavutas oktoobris sealses elektrimüügis viieprotsendise turuosa.

E.Energy juhi Aivar Tihase sõnul panustati kaks aastat tagasi Läti vaba elektrituru tekkimisse ning tänaseks on Eesti Energia saavutanud Lätis olulise tegija rolli. "Tegeleme müügitööga ettevõtete ja suurtarbijate suunal, kuid kolme kuni viie aasta pärast soovime olla tuntud ja tunnustatud elektrimüüja ka eraklientide turul," ütles ta.

Tihase sõnul on Eesti Energia eeliseks Lätis see, et kliendile pakutakse pikaajalisi ja kindlaid energiaostu lepinguid. "Eesti Energial on kogu elektritootmise väärtusahel alates kütustest nagu põlevkivi ja taastuvad ressursid, elektrijaamad, elektrivõrk ning müügivõrk koos väärtusliku klienditeeninduse kogemusega," põhjendas ta. Ise tootmisahelat mitte omavad elektri vahendusfirmad ei suuda Tihase sõnul selliseid pikaajalisi lepinguid pakkuda.

Eesti Energia kliendid Lätis on näiteks Latvijas Balzams, Severstallat, Valmiera klaaskiutehas VSŠ, lisaks ka palju toiduainetetööstuse ettevõtteid, sealhulgas kõik suuremad õlletootjad.

Kahe miljardi kroonise käibega Latvijas Balzamsi juhi Karlis Andersonsi sõnul oli Eesti Energia tütarettevõttega koostöö alustamise aluseks hea pakkumine, võimalus kindlustada elektrienergia hind üsna pikaks ajaks ja hea teenus.

Ka tarnija vahetuse protsessi kulgemisega oli Andersons rahul, kuid lisas, et koostöö Latvenergole kuuluva jaotusvõrguettevõttega AS Sadales tikls oleks võinud olla parem. Tulevikus ootab Latvijas Balzamsi juht E.Energylt hea teenusetaseme hoidmist ning stabiilset joont elektrienergia müügil.

E.Energy käive oli selle aasta oktoobris 16 miljonit krooni ning firmas töötas neli inimest. Aasta lõpuks on firmal plaanis jõuda Lätis kuueprotsendise turuosani ning lähiaastate eesmärk on müüa elektrit 15 protsendile Läti elektriturust.

Lisaks Läti ja Eesti turule müüb Eesti Energia elektrit ka Leedus ja Soomes.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva.kiisler@aripaev.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Kristi Kool
Kristi KoolKinnisvarauudised.ee toimetajaTel: 53 003 098kristi.kool@aripaev.ee
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806rivo.habakuk@aripaev.ee