13. jaanuar 2009

Riigikogu moodustab tuumajaama toetusrühma

Järgmisel nädalal asutatakse Reformierakonna eestvedamisel Riigikogus Eesti Tuumajaama toetusrühm.

Reformierakond teatas, et mullu novembris nende poolt välja käidud programmi "Seitse sammu majanduskasvuni" üheks tähtsaks osaks on energiajulgeoleku tagamine. Olulise sammuna selles näeb erakond oma tuumajaama rajamist Eestisse.

Toetusrühma esimeheks peaks saama Reformierakonna energiapoliitika töörühma juht Kalle Palling. Tema sõnul on Eesti tänaseks ühinenud mitme tuumateemat puudutava rahvusvahelise konventsiooniga. "Tänane seadusandlik baas vajab küll olulist täiendamist, kuid pea pool seadusandlust põhimõtteliste otsuste tegemiseks on meil olemas, et saaksime alustada tuumajaama rajamist,’" ütles ta.

Loodava toetusrühma eesmärk ongi vastava seadusloome ettevalmistamine ning parlamentaarne arutelu.

Reformierakonna teatel annavad kohtumised Eesti Energia ja MTÜ Eesti Tuumajaam esindajatega kindlust seisukohale, et piisava varustuskindluse ja tarbijale taskukohase hinnaga elektri suudab pakkuda vaid oma tuumajaam.

Pallingu arvates pole tegelikkuses tähtis, kuidas toodetakse elektrit, vaid millise hinnaga seda on võimalik tarbijal osta. "Meie ülesandeks seadusandjatena on tagada võrdsed võimalused ja seadusandlus madalaima hinnaga ja keskkonnasäästliku energia tootmiseks," lisas ta.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474