15. jaanuar 2009

Suurettevõtjate fondivalitseja EfTEN Capital sai tegevusloa

Finantsinspektsioon andis Eesti suurettevõtjatele kuuluvale ASile EfTEN Capital fondivalitseja tegevusloa.

EfTEN Capital hakkab valitsema kinnisvarafonde ning osutama kinnisvaraga seotud nõustamise ja vara valitsemise teenust, teatas inspektsioon.

EfTEN Capitali juhatusse kuuluvad Viljar Arakas ja Maie Kütt ning nõukogusse Hannes Tamjärv, Olav Miil, Jaan Pillesaar, Peeter Mänd ja Arti Arakas. EfTEN Capitalil on kokku kümme aktsionäri, neist suurim 35%-lise osalusega Viljar Arakasele kuuluv OÜ Miemma Holding.

Investeerimisfondide valitsemiseks on vajalik finantsinspektsiooni tegevusluba, mille inspektsioon on varasemalt väljastanud ASidele Avaron Asset Management, Danske Capital, ERGO Varahaldus, GILD Fund Management, GILD Property Asset Management, Hansa Investeerimisfondid, Kawe Kapital, LHV Varahaldus, Limestone Investment Management, Nordea Pensions Estonia, Redgate Varahaldus, SEB Varahaldus, Trigon Alternative Funds ja Trigon Funds.

Fondivalitseja põhiliseks tegevusalaks on fondide ja väärtpaberiportfellide valitsemine: osakute väljalaske ja tagasiostmise korraldamine, fondi vara investeerimine, vara üle arvestuse pidamine ning muu asjakohane tegevus. Üks fondivalitseja võib valitseda mitut fondi.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806