Balti laevaremonditehase (BLRT Grupp)
tütarfirma Marketex võitis Rootsis riigihanke ja hakkab valmistama
metallelemente Stockholmi kesklinna Mälari järve alla rajatava metrootunneli
tarvis.
Stockholmi metroo Citybanani uue tunneli pikkuseks on kavandatud 307 meetrit ja see on vajalik, et vähendada praegu Mälari järve ületava kesklinna silla (Central Bridge) koormust. Liin hakkab ühendama kesklinna Södermalmiga, kirjutas Postimees.
Marketex tootmisjuhi Dmitri Gornostajevi sõnul pole nii suuri metallkonstruktsioone Eestis varem tehtud.
Ühe põhjasektsiooni laius on 20 meetrit, pikkus 10 meetrit ning kaal 40 tonni. Kokku valmistatakse 14 sellist sektsiooni. Lisaks tuleb ehitada tunneli küljed, mille ühe elemendi pikkus on 107 meetrit ja kõrgus 9 meetrit.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Pärnu kinnisvaraturg näitab taas kasvumärke – tehingute arv on suurenenud ning lähiaastatel jõuab turule mitu uut arendusprojekti. Euribori stabiliseerumine on ostjate huvi elavdanud, kuid samal ajal on kasvanud ka nende ootused. Kui varem mängis otsuse tegemisel olulist rolli eelkõige ruutmeetri hind, siis nüüd hinnatakse üha enam kodu funktsionaalsust, elukeskkonna kvaliteeti ja asukohta. Traditsiooniliselt hinnatud rannarajooni kõrval kogub tähelepanu ka kiiresti arenev jõeäärne piirkond.
Hetkel kuum
Ülevaatlikust tabelist selguvad kõnekad pingeread. Lisaks vaata, kelle juurde töötajad läksid ja kelle juurest lahkusid
Ärilinnaku rekonstrueeritava M-hoone arhitektuurse lahenduse autorid on Kadarik Tüür Arhitektid ja Salto Arhitektid koostöös VÄLI Arhitektidega