• 26.01.09, 20:02
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

120& krooni eest 165 miljoni kroonine maja

Uskuge või mitte, aga Floridas Jupiter Islandil saab 13,75 miljonit dollarit maksva maja ka 10 dollari eest. Just nii palju küsis pankrotistunud panga Lehman Brothersi endine juht Richard Fuld oma naiselt.
Fuld maksis Floridas asuva maja eest viis aastat tagasi 13,75 miljonit dollarit (165 miljonit krooni) ning nüüd müüs ta selle oma naisele Kathleenile edasi 10 dollariga, kirjutas The New York Times. Hind ise ei pane niivõrd kulmu kergitama, vaid rohkem selle pärast, miks Fuld pidi seda üldse tegema.
Fuldi motivatsioon on ebaselge, kuid ta on peale Lehmani pankrotti 2008. aasta septembrikuus olnud teravdatud uurimise all. Oktoobris grillisid advokaadid meest ning nõudsid aru, miks pank põhja läks. Väidetavalt sai Fuld kaheksa aasta jooksul Lehmani juhtimise eest 480 miljonit dollarit. Fuldi on süüdistatud selles, et ta tegi Lehmanni päästmiseks liiga vähe ja alustas sellega liiga hilja.
Üks võimalik vastus on, et Fuld üritab oma vara ümber kirjutada, sest meest ähvardavad mitmed investorite kohtuasjad ning tõenäoliselt ka pankrot, ütlesid Florida advokaadid. "See on üks vanimaid trikke ajalooraamatutes," ütles Ruff Coheni advokaat Eric S. Ruff.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Floridas on hea kinnisvara omada just seetõttu, et seadused kaitsevad osariigi asukaid võimalike sundvõõrandamiste ja kohtuhagide eest. Fuldil on aga üsna raske tõestada, et ta elas Floridas, kuna ta elas põhiliselt New Yorgis.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.10.25, 11:15
Pingeteta üle piiride. Kuidas muuta rahvusvaheline kolimine lihtsaks ja inimlikuks?
Kolimine ühest riigist teise on palju enamat kui lihtsalt uue elu alustamine – see on pikk nimekiri küsimustest, muredest ja otsustest, mis algavad juba enne, kui esimene kolimiskast on suletud. Kuhu kõik mahub? Kas mööbel jõuab tervelt kohale? Ja mis saab siis, kui teel juhtub midagi ootamatut? Need on küsimused, mida Meu Express kuuleb iga päev ja millele neil on aastatepikkuse kogemuse toel välja kujunenud kindlad vastused.

Enimloetud

1
Uudised
  • 22.10.25, 09:43
Liven kavatseb Haaberstisse 20-miljonilist arendust
2
Uudised
  • 09.10.25, 11:59
Sooman: Pool miljonit perekorteri eest Tallinnas – pole nagu loogikat
3
Suur lugu
  • 25.11.25, 06:30
Hooneteuputus keerab kinnisvaraturu pöörisesse. Unusta eluasemete hinnatõus!
See puudutab linnavõimu, arendajaid, arhitekte, ehitajaid. Turvavööd hoidke ligi.
4
Uudised
  • 15.10.25, 10:42
Maaklerid vingerdavad käibemaksu eest. Konkurent: see ajab lihtsalt närvi
5
Uudised
  • 10.10.25, 11:00
Eesti pank hoiatab kurjakuulutavate arengute eest: riskid ärikinnisvaras kuhjuvad
6
Uudised
  • 13.10.25, 13:30
Kinnisvaraarendaja ja planeerimisameti juht tegid otseetris kokkuleppe
3,5 aasta pärast on Tallinnal olemas üldplaneering. Vanalinna arendamise osas leiti koostöökoht. Kivisaar ja Karro avaldasid, milline on nende nägemuses Tallinn aastal 2035.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele