29. jaanuar 2009

Väikesadamad protestivad ülikõrge riigilõivu vastu

Mõne väikesadama investeering on sama suur nagu riigi plaanitav poole miljoni kroonine riigilõiv ning selle sätestamine paneb kohe elu seisma, ütles väikesadamate liidu juht Jaak Reinmets.

Riigikogule esitatud seaduseelnõu kohaselt tuleb väikesadama ehitus- ja kasutusloa eest olenevalt ehitise suurusest maksta vähemalt 500 000 krooni.

"Oleme esitanud protestikirja riigikogu majanduskomisjonile, oleme suhelnud ka maaelukomisjoniga," ütles Reinmets. Tema sõnul lubati liidule, et riigikogu majanduskomisjoniga istutakse seaduseelnõu suhtes ühise laua taha.

"Mõne väikesadama investeering ongi nii sama suur nagu riigilõiv ning see paneb kohe elu seisma," lisas ta.

"See on mõeldamatu, kuna ükski sadam pole senini olnud äriprojekt. Ükski sadam ei anna omanikul tulu. Need on fanaatikud, kes panevad oma isikliku raha sadamatesse ning purjetamise hooaeg on niigi nii lühike," rääkis väikesadamate liidu juht.

"Kui see seadus läheb läbi, siis me pole enam mererahvas, vaid mereääres elav rahvas. Sadamad jäävad arendamata," lisas Reinmets.

"Tänu välis- ja abifondidele ning PRIA-le on Eesti mereäär hakanud elama ning arendamisel on terve riigi peale suurusjärgus 60 väikesadamat," sõnas ta.

Reinmetsa sõnul soovib liit, et väikesadama ehitus- ja kasutusloa riigilõiv oleks samas suurusjärgus teiste ehituslubadega. Näiteks elumaja ehitus- ja kasutusloa eest tuleb kohalikule omavalitsusele maksta kuni 5000 krooni, märkis ta.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474