• 12.03.09, 09:05
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Reformierakondlasest minister tegi sponsorist arendajale miljonikingi

Mullu novembris andis keskkonnaminister Jaanus shy;Tamkivi (Reform) loa vähendada ehituskeeluvööndit neljal rannakrundil Ihasalu külas Jõelähtme vallas, kirjutab Eesti Ekspress.
See oli sadu miljoneid kroone väärt pretsedendi tähtsusega otsus, sest ilma selle eriloata oleks kokku 85hektariline imekaunis maalahmakas olnud arendaja jaoks kasutu.
1997. aastal küsis Jõelähtme vald ja sai riigilt enda kasutusse 3,5 kilomeetrit puutumatut randa Jõesuu ja Neeme külade vahel, et muuta "metsik ranna-ala kultuurseks puhkeaja veetmise paigaks".
1999 veebruaris kinnitas volikogu Jõelähtme Arendusgrupi algul piirkonna arendajaks, ettevõtte taga olid Sulo Nigul ning tema tuntud partnerid Jens Haug (pangandus) ja isa-poeg Mart ja Madis Habakuk (koolitus), kes olid viimaste riigikogu valimiste eel Reformierakonna ja Keskerakonna suursponsorid. Koostöölepe tipnes 2001. aasta detsembris sellega, et vald müüs kaks kolmandikku ehk 85 hektarit rannaalast 11,8 miljoni krooni eest erafirmale.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 09.02.26, 08:00
Minilao kasutamine on kasvav trend: millal võib seda vaja minna?
Mis on pildil oleval cafe racer mootorrattal pistmist minilaoga? Nii mõndagi. Mõlema juured ulatuvad 60ndate algusesse – ühel Inglismaale, teisel USA-sse. Seotus seisneb aga ka selles, et minilaod on muu hulgas sobilikud motohuvilistele rataste ja muude hobitarvikute hoiustamiseks. Milleks veel miniladusid kasutatakse ning miks see on kasvav turg?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele