• 30.03.09, 17:31
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Jaano Vink: kaalume täpsustavat börsiteadet

Ehitusfirma Nordecon kaalub neljapäevase tehingu osas täpsustava börsiteate saatmist, kinnitas ettevõtte juhatuse esimees Jaano Vink.
Nordecon soetas neljapäeval 20 miljoni krooni eest oma tuumikinvestorilt Toomas Lumanilt 50 protsendi suuruse osaluse Paekalda arendusprojektis Lasnamäel. Ehitusfirma väikeaktsionärid on väljendanud arusaamatust, miks pidi börsifirma oma suuromanikult tema seisma jäänud eraäri ära ostma.
Äripäeva kommenteerimispalvele vastas Vink, et Nordecon (endise nimega Eesti Ehitus) kaalub hetkel täpsustava börsiteate väljastamist ja seetõttu kõigile tehingu kohta tekkinud küsimustele vastuseid anda ei saada.
Siiski avalikustas ta, et ettevõtte reedeses börsiteates viidatud hindamisakti koostajaks on OÜ Kinnisvaraekspert Tallinn spetsialistid. 16. veebruarist pärinev hindamisaktis on Paekalda kinnistu poole osa turuväärtuseks märgitud 47,5 miljonit krooni.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Nordeconi tütarettevõte Linnaehituse AS (uue nimega AS Nordecon Ehitus) maksis 50% eest projekti vedavas OÜs Unigate 20 miljonit krooni. OÜ Unigate kuulus varem ASile Arealis, mis omakorda on Nordeconi põhiomaniku Toomas Lumani kontrolli all.
Lisaks 20 miljonile kroonile lisandub börsiteate kohaselt tehingu maksumusele arendustegevuse tulemusest sõltuv muutuvosa.
Tehingu ühe võimaliku põhjusena on välja pakutud, et sellega vabanes Luman perspektiivitust projektist. Paekalda elurajooni rajamine jäi toppama juba mitu aastat tagasi.
Väite, et tegu on perspektiivitust maatükist vabanemisega, lükkas Luman täna postimees.ee vahendusel ümber. Tema sõnul oli börsiettevõtte juhtkonna sooviks arendusprojekt osta. "Nende meelest toimus müük väga mõistlikel tingimustel ja minu meelest ka," sõnas ta.
Samuti lisas Luman, et kuna talle kuulub Nordeconis enamusosalus, ei oleks kahjumlikku projekti enda kaelast oma firmale mõtet veeretada.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 26.08.25, 13:37
Tartu südalinnas ootab investorit ainulaadne võimalus soetada korter uusarenduses
Tartu südalinnas, 5-minutilise jalutuskäigu kaugusel Raekoja platsist, kerkib arendus, mille vastu tunnevad üha suuremat huvi need, kes soovivad investeerida kinnisvarasse väljaspool Tallinna. Vallikraavi Kinnisvara uus projekt Raatuse Residentsid pakub paindlikke lahendusi nii oma kodu otsijatele kui ka neile, kes soovivad panna raha tööle üüritulu ja väärtuse kasvu kaudu.

Viimased uudised

Uudised
  • 16.09.25, 09:45
Eluasemeturul paeluvad ostjaid suvilad ja lõunamaad
Uudised
  • 16.09.25, 07:45
Hepsor alustab Manufaktuuri Vabriku uuendamisega
Uudised
  • 16.09.25, 06:45
Kuld ja kinnisvara - keeruliste aegade turvasadamad
Uudised
  • 15.09.25, 16:30
Väldi õnnetusi ja kontrolli oma krundil olevaid puid
Vaata, mida puu kontrollimisel tähele panna
Uudised
  • 15.09.25, 11:48
Kaarsilla Kinnisvara rajab Narva uue kaubandushoone
TOP
  • 15.09.25, 11:39
Kinnisvara korrashoiu TOPi üks tegusamaid keskendub 100% äriklientidele
Priit Sipelgas toob esile SOL Balticsi ühe olulise erinevuse, võrreldes konkurentidega. Lisaks toob ta esile valdkonna olulisimad väljakutsed aastal 2026.
Uudised
  • 15.09.25, 08:53
Tehisaru tõmbab büroohoone kulusid alla jõuliselt
Uudised
  • 15.09.25, 08:24
Föderaalreserv taas tähelepanu keskpunktis

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele