30. märts 2009

Panga pangale ehitada sooviv rootslane ei jäta jonni

Mustjala vallavolikogu algatas rootslasest maaomaniku avalduse alusel detailplaneeringu suvemaja ehitamiseks Panga pangale, ehkki kaitseala valitseja on juba kaks korda teatanud, et välistab antud kinnistul ehitustegevuse.

1,66 ha suuruse Anja kinnistu omanik Per Olow Mattsson esitas suvemaja ehitamiseks detailplaneeringu algatamise soovi juba 2007. a septembris, kuid kaitsealal valitseja oli täielikult Anja kinnistule ehitamise vastu, kuna suvemaja kahjustaks oluliselt Natura 2000 Küdema lahe linnu- ja loodusala, Panga maastikukaitseala ja Küdema lahe hoiuala kaitse-eesmärke ja ala terviklikkust, kirjutas Oma Saar.

2008 septembris tuli Mattsson välja uue avaldusega, kus teatas oma valmisolekust teha suvilaehitusega seoses mitmeid mööndusi, näiteks rajama suvemaja postvundamendile, et säilitada metsa muld ja mullaelustik.

Oma vastuses teatas Saaremaa keskkonnateenistus, et ei pea jätkuvalt võimalikuks lubada ehitustegevust Anja kinnistule. Looduskaitseseaduse kohaselt ei tohi ilma kaitseala valitseja nõusolekuta kehtestada detailplaneeringut ja üldplaneeringut, anda projekteerimistingimusi, ehitusluba jm. Detailplaneeringu algatamise kohta valitsejalt nõusolekut küsima ei pea, see on kohaliku omavalitsuse pädevuses.

Seni on ainsana Panga pangal ehitusõiguse saanud turismiettevõtja Alver Sagur, kes võib pangale ehitada neli maja.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806