7. mai 2009

Lang: kõigi riigitöötajate palk alaneb 1. juulist

Justiitsministeeriumis valmis reformierakondlasest ministri Rein Langi eestvedamisel eelnõu, millega väheneks kõigi riigi käest palka saavate töötajate sissetulek alates 1. juulist.

Justiitsminister Lang rääkis tänasel valitsuse pressikonverentsil, et "mingi maagilise protsendi võrra" peab kõigi riigitöötajate palk alanema. Täpset protsenti ei ole veel valitsuses kokku lepitud, aga kärbe kui selline, on igal juhul kindel.

"Kõigil ühtemoodi ilma mingisuguste eranditeta. Minu arvates on seda võimalik ellu viia ainult sellise metoodikaga. Kui me hakkame looma kellelegi mingeid eeliseid, siis me jäämegi vaidlema. Midagi ei ole teha. Panustama peavad võrdselt nii president kui raamatupidaja," teatas Lang.

Samuti tänasel valitsuse pressikonverentsil osalenud IRL-i haridus-ja teadusminister Tõnis Lukas - asendas täna Prahas viibivat peaminister Andrus Ansipit -, et õpetajate ja õppejõudude palgakärbe ei saa olla suurem, kui ministrite palga või erakondade toetuste vähendamine.

Täna pärastlõunal Vikerraadio otsesaates esinenud sotsiaalminister Hanno Pevkur ütles, et Langi eelnõu järgi väheneks riigilt palka saavate inimeste töötasu 1. juulist kaheksa protsenti.

Eelnõu on justiitsministeeriumist valitsuserakondadele tutvumiseks saadetud. Nüüd ootab Lang võimalikult kiiresti sellele tagasisidet.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806