22. mai 2009
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Economist: nafta supertsükkel puhkab

Niipea, kui maailmamajandus hakkab kasvama, kerkib nõudlus nafta järele kiiresti suuremaks, kui tööstus suudab musta kulda pakkuda, kirjutab tänane ajakiri The Economist.

Näiliselt suured laovarud ning tootmisvõimsuste ülejääk kasutatakse kiiresti ära ning hinnad hakkavad kiiresti üles kihutama. Ehk teisisõnu, maailma majanduskriis on pelgalt katkestanud nn supertsükli, millest armastavad paljud analüütikud rääkida.

"Toorainete supertsükkel ei ole läbi, ta lihtsalt puhkab,“ lausus maineka majandus- ja poliitikaajakirjale Merryll Lynchi analüütik Francisco Blanch.

Nn supertsükli teooria kohaselt põhjustab tugev nõudluse kasv ning alafinantseeritus arenevates riikides nafta ja teiste toorainete hindades üle 20 aasta kestva tõusutsükli.

Autor: Haldusuudised.ee

Liitu Kinnisvarauudiste uudiskirjaga!
Teeli RemmelgKinnisvarauudised.ee juhtTel: 51 23 770
Siim SultsonReporter-toimetaja Tel: 53 330 651
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474