• 25.05.09, 18:39
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Koristajatele tärkab Soomes uusi töökohti

Soome kinnisvarahooldusfirmad on palganud aasta esimeste kuude jooksul palganud 3000 töötajat, pooled töökohad on täitsa uued, kirjutas Yle.
Kinnisvarahooldusfirmade liidu juhi Pia Graméni sõnul on jaanuarist märtsini palgatud 3000 inimesest pooled tavalised töötaja vahetused. Siiski on kolme kuuga loodud ka umbes 1500 töökohta.
Graméni hinnangul palgatakse sel aastal kinnisvarahoolduses tööle umbes 10 000 inimest. Tööjõu voolavust arvesse võttes on nendest uusi töökohti nii 5000.
Suurem osa tööle võetutest on koristajad, peale selle kuulub teenusesse muidki hooldustöid ja turvateenused. Üle 90 protsendi töötajatest teeb täisajaga tööd.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Nõudmist on suurendanud ka majapidamistööde maksuvähendusõigus. Kõige rohkem tööjõudu vajatakse siiski büroode koristamisel.
Ala on juba aastaid kannatanud töökäte puuduse all. Graméni teatel on nüüd töötajaid vähemalt ajutiselt saadaval. Kinnisvarahooldusteenuseid pakkuvad firmad annavad Soomes tööd kokku 50 000 inimesele.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 26.08.25, 13:37
Tartu südalinnas ootab investorit ainulaadne võimalus soetada korter uusarenduses
Tartu südalinnas, 5-minutilise jalutuskäigu kaugusel Raekoja platsist, kerkib arendus, mille vastu tunnevad üha suuremat huvi need, kes soovivad investeerida kinnisvarasse väljaspool Tallinna. Vallikraavi Kinnisvara uus projekt Raatuse Residentsid pakub paindlikke lahendusi nii oma kodu otsijatele kui ka neile, kes soovivad panna raha tööle üüritulu ja väärtuse kasvu kaudu.

Enimloetud

1
TOP
  • 11.09.25, 12:56
Kinnisvara korrashoiu TOP: koore riisus Sõõrumaa pealinna koolide haldusäri
2
TOP
  • 28.08.25, 06:30
Kinnisvarabüroode TOP 2024: kasumlikkus kukkus järsult
Vaata, kuidas konkurendil läks! Rivis käibed, kasumid ja omanikud.
3
Uudised
  • 18.09.25, 06:45
Kas kinnistu ostuga võib kaasneda avaliku taristu rajamise kohustus?
4
TOP
  • 10.09.25, 16:34
Kinnisvara rikaste eliit: 100 miljoni klubi paisus
5
TOP
  • 15.09.25, 11:39
Kinnisvara korrashoiu TOPi üks tegusamaid keskendub 100% äriklientidele
Priit Sipelgas toob esile SOL Balticsi ühe olulise erinevuse, võrreldes konkurentidega. Lisaks toob ta esile valdkonna olulisimad väljakutsed aastal 2026.
6
Uudised
  • 17.09.25, 06:45
Kuidas saada uute kortermajade ehitus uuesti käima?
Muljetavaldav! Vaata, kuidas on 5 aastaga muutunud uute eluasemete ehitus

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele