Ekspertide sõnul on riigieelarve
tasakaalustamiseks ka muid viise, kui Reformierakonna õhku visatud idee panna
pensionidele peale 13protsendiline sotsiaalmaks.
Tallinna Ülikooli sotsiaalpoliitika professori Lauri Leppiku sõnul pensione maksustada ei tohiks, vahendas ERR.ee. "Solidaarsest kärpimisest tuleks üldse loobuda. Kõigepealt tuleks kaotada niigi ülemäära lihtsalt jagatavad eripensionid ja vaadata pensionisüsteemi vajaduspõhiselt, näiteks töötasu ja eripensioni samaaegset maksmist," sõnas ta.
"Mind häirib väga see, kui inimene läheb kõrgelt riigikohalt eripensionile, võtab vastu teise riigikoha ning hakkab saama lisaks palgale ka pensioni. Ta ei vaja seda pensioni kui toetust. Pension on ikkagi toetus," leiab liidu esimees Valdek Mikkal.
Autor: Haldusuudised.ee
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Lõviosa ehitusprojekti eelarvest ja kvaliteedist pannakse paika lähteülesannet koostades. Kui ehitaja sel hetkel koos tellija ja projekteerijatega laua taga ei istu, võib lõpphind kujuneda valusaks üllatuseks. Ehitusfirma Rand ja Tuulberg AS partnerlussuhete- ja müügijuht Kristjan Mardna räägib, kuidas ehitaja varajane kaasamine aitab vältida lisakulusid ja tagab, et unistused püsiksid kooskõlas reaalse eelarvega.