26. august 2009
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Šveitsi kindlustaja kasum kukkus 91 protsenti

Šveitsi suurim elukindlustaja Swiss Life Holding kasum kukkus esimesel poolaastal 91 protsenti 142 miljoni Šveitsi frangini, misjärel plaanib kindlustaja koondada 520 töökohta, kirjutab Bloomberg.

Kuigi kasumikukkumine oli tähelepanuväärne, ootasid analüütikud siiski mõnevõrra suuremat kukkumist ning tegelik tulemus ületas prognoose 14 miljoni frangi jagu.

Aastatagusel esimesel poolaastal teenis kindlustaja 1,49 miljardi frangise kasumi, aga seda suuresti tänu Banca del Gottardo varahaldusäri ning ettevõtte Hollandi ja Belgia üksuste müügist.

Swiss Life Holding võitleb kasumilangusega siiski kaunis varmalt ning ümberstruktureerimistest teenitavat kasu usuvad ka analüütikud. "Nad võtavad ette julgeid samme, et tuua end taas efektiivseks ja kasumlikuks," sõnas Vontobel Holding analüütik Stefan Schuermann.

Börsil on ettevõte sel aastal oma väärtust kasvatanud 62 protsenti, mis teeb kindlustaja turuväärtuseks 4,84 miljardit franki.

Autor: Haldusuudised.ee

Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Liitu Kinnisvarauudiste uudiskirjaga!
Teeli RemmelgKinnisvarauudised.ee juhtTel: 51 23 770
Siim SultsonReporter-toimetaja Tel: 53 330 651
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474