2. september 2009
Jaga lugu:

Inimesi hukkub tules järjest vähem

Viimase kahe aasta statistika näitab, et tulesurmade arv on vähenenud enam kui poole võrra, teatas päästeamet.

Tänavu kaheksa kuuga on tulekahjudes hukkunud 38 inimest, mida on 40 protsenti vähem kui mullu samal ajal ja 55 protsenti vähem võrreldes kahe aasta taguse ajaga.

Aastal 2007 hukkus kaheksa kuuga 84, möödunud aasta samal perioodil 64 inimest. Kahe viimase aasta augustikuus hukkus tules üheksa inimest, sel aastal on olnud üks ohver.

Päästeameti peadirektori asetäitja Alo Tammsalu sõnul on tulesurmade arv viimastel aastatel langenud tänu tulekahjude ennetamiseks eraldatud vahenditele ja aktiivsele ennetustööle. “Tulekahjude ennetamisega tegelevad kõik päästetöötajad, lisaks ka kohalikud omavalitsused, “ lisas Tammsalu.

Selle aasta kaheksa kuu statistika järgi said üle 40 protsendi surmaga lõppevaid tulekahjusid alguse öösel. 72 protsenti hukkunutest olid mehed. Pooled kõikidest hukkunutest olid 50 - 70 aastased.

44 protsenti hukkunutest kaotasid elu siseruumides hooletu suitsetamise tagajärjel, sama palju hukkus tulekahjudes, mis tekkisid lahtise tulega hooletul ümberkäimisel. Ohvriterohkeimad kuud olid tänavu märts ja juuni, siis hukkus tules vastavalt kaheksa ja üheksa inimest.

Päästeteenistus tuletab inimestele meelde, et alates selle aasta 1. juulist on kõikides majapidamistes kohustuslik vähemalt üks suitsuandur.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva.kiisler@aripaev.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Kristi Kool
Kristi KoolKinnisvarauudised.ee toimetajaTel: 53 003 098kristi.kool@aripaev.ee
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806rivo.habakuk@aripaev.ee