10. oktoober 2009

Keskkonnaamet ei lubanud Kakumäe sadamas vette ehitada

Keskkonnaministeeriumi alluvuses olev Keskkonnaamet teatas Tallinna keskkonnaametile, et ei luba Kakumäe jahisadamas ehituskeeluvööndit vähendada, selgus ametkondadevahelisest kirjavahetusest.

Tallinna keskkonnaamet soovis 200meetrist ehituskeelu vööndit vähendada 40-20 meetrini veepiirist. Samuti taotleti ehituskeeluvööndi vähendamist 275m pikkusel rannajoonel, et ehitada Läänemerre.

Keskkonnaamet leidis, et planeeringuga kavandatud spaaga hotellikompleksi ja büroosid ei saa seostada sadamateenuste osutamisega sadamaseaduse tähenduses.

Ka kortermajade rajamist ja selleks vajalikku raadamist pidas Keskkonnaamet põhjendamatuks. Sellest tulenevalt märkis Keskkonnaamet, et Kakumäe jahisadama ja lähiümbruse detailplaneeringuga pakutud lahendus pole kooskõlas Tallinna linna üldplaneeringut täpsustava rohealade teemaplaneeringuga.

Keskkonnaamet ei toeta Kakumäe sadama piirkonda rajatavat suurt uut elamurajooni koos piirkondliku keskusega, kui jätkuvalt jäävad lahendamata Kakumäe kandi liiklusprobleemid.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474