• 04.11.09, 09:39
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Nutifoniturul läheb kitsaks

Esmaspäeval kukkus nutitelefonide tootja Research in Motion (RIM) aktsia hind üle viie protsendi, sest Citigroupi analüütik asendas aktsia ostusoovituse müügisoovitusega.
"Suurem osa RIMi kasvust on viimasel ajal saavutatud tänu klientidele, kellel on peagi suurem valik nii parema tarkvara kui ka riistavara osas," kirjutas analüütik Jim Suva klientidele saadetud märgukirjas, vahendas uudisteagentuur Reuters.
Näitena tõi Suva Motorola uue nutitelefoni, mis jookseb Google'i operatsioonisüsteemil Android. Analüütik andiski Motorola aktsiale ostusoovituse, mis kergitas väärtpaberi hinda 4,6 protsenti.
Kui varem oli RIMi telefonide kasutajad valdavalt poliitikud ja ettevõtete juhid, siis nüüd on ettevõte liikumas ka laiatarbeklientide sektorisse.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seal ootavad teda aga juba ees tugevad konkurendid, nagu Motorola, Nokia, pihuarvutite tootja Palm ning Apple'i kultustelefoniga iPhone. Suva andis müügisoovituse pihuarvutite tootjale Palm, sest vastupidiselt investorite arvamusele ei võeta tema arvates ettevõtet üle niipea.
Sisenemise tõttu laiatarbeturule kasvavad aga ettevõtte turundus- ja reklaamikulud, mis kasvatavad kulusid ning kahandavad marginaali ning kasumit.
Aga pole halba ilma heata. Finantsportaalis MarketWatch kirjutas Dan Gallaher eile, et tänu aktsia hinna kukkumisele kuuga kolmandiku võrra on läinud see konkurentide omadest tunduvalt odavamaks.
Mobiiltelefonide turu ülerahvastatuse eest hoiatas möödunud nädalal ka analüüsikeskuse KMK partners analüütik Tero Kuittinen. "2010. aastal näeme ülepakkumist, sest tööstus on väljumas suurest mahtude langusest. Oht on aga see, et kõrilõikajalik konkurents hävitab tööstusharu taastumise," ütles ta.
Ka eilne päev ei möödunud ilma uue mobiiltelefoni tutvustamiseta. Viimasel ajal peamiselt kahjumis olev Rootsi-Jaapani Sony Ericsson tutvustas Google'i Androidil jooksvat puutetundliku ekraaniga telefoni X10.
Paraku tuleb see müüki alles järgmisel aastal, mis seab ohtu ettevõtte müügi olulisel jõulukvartalil. Kes hakkab ostma vana telefoni Satio, kui esimeses kvartalis tulevad uued?
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 13.03.26, 11:43
Kose südamesse kerkib jõeäärne kortermaja, mida on piirkonda aastaid oodatud
Kose aleviku keskuses on valmimas midagi sellist, mida piirkonnas pole aastaid nähtud — rajamisel on uus jõeäärne korterelamu. Arendus pakub suurepärast võimalust seada end sisse energiatõhusasse uude koju paigas, kus loodus, jõgi ja aleviku keskuse mugavused on kõik käeulatuses.

Enimloetud

1
  • ST
Sisuturundus
  • 13.03.26, 11:43
Kose südamesse kerkib jõeäärne kortermaja, mida on piirkonda aastaid oodatud
2
Saated
  • 23.03.26, 11:08
Nii see kisubki. Üürimajade arendaja: kinnisvara hind hakkab langema
Eluasemeturg keerleb nõiaringis: üür riisub koore ja üürihinnad saavad tõusuks tuge
3
  • ST
Sisuturundus
  • 10.03.26, 13:49
Kortermaja katuse renoveerimine: 7-sammuline juhend
4
Uudised
  • 24.03.26, 15:22
Capital Mill plaanib Maakri kvartalisse 4 kõrghoonet
5
Uudised
  • 23.03.26, 10:41
Galerii: vaata, milline hakkab Tartu Peetri kiriku lähiala välja nägema
6
Uudised
  • 19.03.26, 11:30
Unusta üürihindade kasv - seega ka müügihindade kasv. Siin on üüritootluse mitu pidurit
Vaata, millised on üürikorterite ruutmeetri keskmised pakkumishinnad Tallinna linnaosades. City24.ee portaalijuht Karin Noppel-Kokerov: üüriinvestorid on jätkuvalt surve all

Hetkel kuum

Martin Rekori juhitava Lumi Capitali eestvedamisel valmisid Tallinnas Manufaktuuri kvartali üürikorterid.
Saated
  • 23.03.26, 11:08
Nii see kisubki. Üürimajade arendaja: kinnisvara hind hakkab langema
Eluasemeturg keerleb nõiaringis: üür riisub koore ja üürihinnad saavad tõusuks tuge
Unusta üürihindade kasv - seega ka müügihindade kasv. Siin on üüritootluse mitu pidurit
Uudised
  • 19.03.26, 11:30
Unusta üürihindade kasv - seega ka müügihindade kasv. Siin on üüritootluse mitu pidurit
Vaata, millised on üürikorterite ruutmeetri keskmised pakkumishinnad Tallinna linnaosades. City24.ee portaalijuht Karin Noppel-Kokerov: üüriinvestorid on jätkuvalt surve all
Eften Capitali juhatuse esimees Viljar Arakas.
Börsiuudised
  • 18.03.26, 06:00
Võidujooks lõunasse kiireneb. Arakas: see on meie jaoks mägi, mida me peame nüüd ronima
Sihikul on seal jaeinvestorid
Šaakalid turul: magusad korterid lähevad Tallinnas mühinal
Uudised
  • 20.03.26, 09:35
Šaakalid turul: magusad korterid lähevad Tallinnas mühinal
Pärnu bussipark.
Uudised
  • 17.03.26, 14:30
Suur tehing Pärnus: bussipargi alale plaanitakse 60 miljonilist investeeringut
Kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark annab asjatundliku ülevaate.
Uudised
  • 19.03.26, 06:30
Vaata, kuidas pealinna korteritehingu hinnad muutusid tegelikult
Arco Vara juht Kristina Mustonen Tallinna ühe kroonijuveeli eleegilises keskkonnas - siin Lutheri kvartalis kui kinnisvaravaldkonna ühes indikaatoris peitub magus perspektiiv.
Uudised
  • 16.03.26, 11:41
Maaklerid, müüjad, ostjad - siin rullub lahti Teie perspektiiv
Ostja ootab arendaja uuelt eluasemelt edaspidi 3 asja
Võru 50 äri- ja eluhoone rekonstrueerimise eesmärk on luua minimalistlik ja tänapäevane hoone, mis sobitub Karlova miljöösse matkima ajaloolist arhitektuurikeelt.
  • ST
Sisuturundus
  • 28.01.26, 16:34
Kuidas anda vanale hoonele uus elu – arhitektide vaade kasutusotstarbe muutmisele

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele