• 10.11.09, 11:34
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

ERGO kasum Baltimaades 172 miljonit krooni

ERGO Kindlustusgrupp teenis Balti riikides üheksa kuuga 11 miljonit eurot ehk 172 miljonit krooni kasumit. Mullu saavutati kolme kvartaliga sama tulemus.
Grupi kindlustusmaksete kogumaht oli 2009. aasta esimeses kolmes kvartalis 104 miljonit eurot. Lõviosa kindlustusmaksete kogutulust andsid ERGO elu- ja kahjukindlusseltsid Leedus (39,8 miljonit eurot), järgnesid Eesti (38,8 miljonit eurot) ja Läti (25,2 miljonit eurot). Suurema osa ERGO kindlustusmaksetest moodustasid Balti riikides vabatahtliku kaskokindlustuse maksed (23 miljonit eurot, 28,7%), kohustusliku liikluskindlustuse maksed (22,4 miljonit eurot, 27,9%) ja varakindlustuse maksed (20,4 miljonit eurot, 25,4%).
ERGO Balti riikide kindlustusgrupi juhatuse esimehe Kestutis Bagdonaviciuse sõnul on langusnumbrite haripunkt Balti kindlustusturul möödas. "Näeme Balti riikide kindlustusturul esimesi stabiliseerumismärke. Vaatamata investeerimisriskiga toodete mahu vähenemisele, on võimalik täheldada klassikaliste elukindlustustoodete taastumist ja kasvavat huvi varakindlustuse suhtes. Pikaajalises perspektiivis näeme Balti riikide turge kasvamas," rääkis ta.
Bagdonavicius rõhutas, et hoolimata majanduslangusest on ERGO suutnud tugevdada grupi positsiooni Eestis elukindlustuse ja pensionifondide turul, Lätis eratervisekindlustuse turul ning Leedus varakindlustuse ja traditsioonilise elukindlustuse turul.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Juhatuse esimehe hinnangul on ERGO tugevuseks Balti turul mitmekesine ja kõikehõlmav teenusevalik ning tugev finantsseis. "Tänapäeval soovivad kliendid kompleksseid ja kõikehõlmavaid kindlustuslahendusi, kuid kindlustusseltside valikul on varasemast olulisemaks muutunud ka seltside turvalisus ja majanduslik tugevus," lausus Bagdonavicius.
Head meelt tundis ERGO Balti seltside juhatuse esimees seltside hea tehnilise tulemi üle. "Võrreldes Balti turgu tervikuna, teeb heameelt saavutatud väga hea tehniline tulem ja ERGO finantsstabiilsus. Edukas tegutsemine annab meile hea võimaluse suurendada oma osalust neil turgudel," sõnas Bagdonavicius.
Vaatamata arvukatele nõuetele näitasid ERGO Balti seltsid head tehnilist tulemit, mis kasvas 92 protsendile. 2009. aasta esimese kolme kvartali jooksul hüvitas ERGO nõudeid kolmes Balti riigis ligi 81 miljoni euro ulatuses. Suurimad nõuded on välja makstud seoses tulekahjudega Tallinnas Mustika kaubanduskeskuses (2,6 miljonit eurot) ja Leedu lihatööstuses Klaipedos mesine (3,2 miljonit eurot).
ERGO tegutseb Eesti, Läti ja Leedu elu-, tervise- ja kahjukindlustusturul ning Eesti ja Leedu pensionifondide turul. ERGO-l on Balti riikides 400 000 klienti. ERGO seltsid kuuluvad Euroopa ühte suuremasse ERGO Kindlustusgruppi, mis teenindab 40 miljonit klienti enam kui 30 Euroopa ja Aasia riigis. ERGO Kindlustusgrupi enamusaktsionär on maailma suurimaid edasikindlustuskontserne Munich Re.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.10.25, 11:15
Pingeteta üle piiride. Kuidas muuta rahvusvaheline kolimine lihtsaks ja inimlikuks?
Kolimine ühest riigist teise on palju enamat kui lihtsalt uue elu alustamine – see on pikk nimekiri küsimustest, muredest ja otsustest, mis algavad juba enne, kui esimene kolimiskast on suletud. Kuhu kõik mahub? Kas mööbel jõuab tervelt kohale? Ja mis saab siis, kui teel juhtub midagi ootamatut? Need on küsimused, mida Meu Express kuuleb iga päev ja millele neil on aastatepikkuse kogemuse toel välja kujunenud kindlad vastused.

Viimased uudised

Uudised
  • 07.11.25, 15:29
Lepi sellega - eluasemeturg jääb külgsuunda lohisema kauaks
Uute eluasemete arenduse ja turu epitsenter on nüüd Lätis
TOP
  • 07.11.25, 13:47
Kinnisvarafirmade TOPi üks tegusamaid vaatab tulevikku optimismiga
Nüüd saab lükata sisse kõrgema käigu ja manööverada vabamalt
Uudised
  • 07.11.25, 09:50
Aasta puitehitis 2025 on Võsu põhikool
Uudised
  • 07.11.25, 08:15
Piilmannid tegid aasta suurima kinnisvaratehingu. “Ju siis on diilid head”
Uudised
  • 07.11.25, 06:45
Kinnisvarainvestorid piidlevad Lätit: "Seal on uus ajastu"
https://www.kinnisvarauudised.ee/raadio/episood/kinnisvarainvestorid-piidlevad-latit-seal-on-uus-ajastu
Uudised
  • 06.11.25, 15:34
Pärnusse kavandatakse Baltikumi esimest e-metanooli tehast
TOP
  • 06.11.25, 13:57
Kinnisvarafirmade TOP: esikolmikus käib titaanide heitlus
Kinnisvarafirmad trimmisid end tõhusamaks - turu jõujooned muutuvad. Vaata, kes kellele järgneb ja kuidas igaühel läinud on!
Uudised
  • 06.11.25, 10:26
Hiiliv müra peletab kliendid ja töötajad äripindadelt
Arendaja, siin on mitu mõttekohta

Hetkel kuum

Kinnisvara on ikka olnud üks toekamaid varaklasse.
TOP
  • 06.11.25, 13:57
Kinnisvarafirmade TOP: esikolmikus käib titaanide heitlus
Kinnisvarafirmad trimmisid end tõhusamaks - turu jõujooned muutuvad. Vaata, kes kellele järgneb ja kuidas igaühel läinud on!
Tallinna eluasemeturg jätkab külgliikumist ja ilmselt pikemat aega, taustal keeb tüli
Uudised
  • 04.11.25, 10:41
Tallinna eluasemeturg jätkab külgliikumist ja ilmselt pikemat aega, taustal keeb tüli
Vaata, mis toimub lukskorterite vallas.
Tegelikult on ju siin maasvedelev ressurss - pane see vaid tööle.
Uudised
  • 03.11.25, 06:30
Kuidas korteriostuga teenida raha ja mitte lennata orki
Siin on terve ports juhiseid nii algajale, kui kogenenule.
Suure tutvumisnädala kogemus on näidanud, et inimesed hindavad läbipaistvust ja võimalust saada infot oma kinnisvara kohta, kinnitab Ingmar Saksing.
Uudised
  • 03.11.25, 10:28
LVM pakub kinnisvara hindamist tasuta ja seda nädala aega
Julge tegu: Perton ehitab Õismäe väravatele uue üürimaja
Uudised
  • 03.11.25, 10:01
Julge tegu: Perton ehitab Õismäe väravatele uue üürimaja
Tallinnas eluasemete nõudluse kasvu loota ei maksa
Uudised
  • 05.11.25, 06:45
Tallinnas eluasemete nõudluse kasvu loota ei maksa
2 olulist näitajat: graafikud kõnelevad 5 aasta trendide kohta selget keelt!
Uus Maa Kinnisvarabüroo juht Jaanus Laugus, Luxumi juht Lii Salusaar ja LUXUMi brändi- ja turundusjuht Marek Tabur.
Uudised
  • 04.11.25, 11:39
Tubli tegu! Eesti luksuskinnisvarabüroo tõi Euroopast 3 auhinda
Pingeteta üle piiride. Kuidas muuta rahvusvaheline kolimine lihtsaks ja inimlikuks?
  • ST
Sisuturundus
  • 28.10.25, 11:15
Pingeteta üle piiride. Kuidas muuta rahvusvaheline kolimine lihtsaks ja inimlikuks?

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele