10. november 2009
Jaga lugu:

Trükifirma ehitas 38 miljoniga Sindisse uue tootmishoone

Trükifirma AS Pajo investeeris 38 miljonit krooni Sindis uue tootmishoone ehitamiseks ja seadmetega sisustamiseks, lootes sellega oma käibe kolmekordistada.

"Tootmisvõimaluste ja -võimsuste laiendamisega kindlustab ettevõte oluliselt võimalusi edukalt konkureerida nii kodu- kui ka eksportturgudel," kinnitas Pajo juhatuse liige ja väikeosanik Urmas Savi. Lisandub ka rida uusi tooteid nagu ravimite ning toiduainet kartongpakendid, kaupluste reklaam- ja müügitoetusmaterjalid, ajakirjade, raamatute ja kataloogide köitmise uus tehnoloogia, märkis ta.

Tootmishoone ehitust ning kaasaegsete trüki ja järeltöötlusseadmete ostu rahastasid UniCredit Leasing ja Swedbank. Lisaks eraldas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus tööstusettevõtja tehnoloogiainvesteeringu toetuse meetmest projektile 7,6 miljonit krooni.

Ain ja Rutt Pajo suuromanduses AS Pajo on osutanud trüki- ja reproteenuseid aastast 1997. Ettevõtte käive ulatus üle-eelmisel aastal 24 miljoni kroonini ning mullu 27 miljoni kroonini. Puhaskasumit teeniti vastavalt 1,7 miljonit ja 0,9 miljonit krooni.

Uute investeeringute käivitamine võimaldab Savi hinnangul saavutada Pajo aastakäibeks 80-85 miljonit krooni. Eksport moodustab täna käibest kolmandiku, paari aastaga plaanib ettevõte kasvatada selle vähemalt 50%-le. Pajos töötab täna 32 inimest, uute investeeringutega lisab Pajo lähiajal vähemalt kümme uut töökohta.

Trükitööstuse kogumaht Eestis ulatub aastas 3,5 miljardi kroonini, eksport moodustab sellest 35 protsenti.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva.kiisler@aripaev.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Kristi Kool
Kristi KoolKinnisvarauudised.ee toimetajaTel: 53 003 098kristi.kool@aripaev.ee
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806rivo.habakuk@aripaev.ee