Rikaste TOP: marjade vahendajast varahoidjaks

Vjatšeslav Leedo saab praeguse kokkuleppe kohaselt saarte ja mandri vahel reisijaid vedada 2016. aastani. Investeerimine uutesse praamidesse ning alanud koostöö teiselt riigilt dotatsiooni saava ettevõtja Marcel Vichmanniga näitab, et Leedo loodab seda lepingut riigiga pikendada.

Leedo teenis oma esimesed miljonid Venemaalt paberi toomisega ning Soome külmutatud marjade vahetamisega. 1992. aastal soetas ta koos tänaseks tülli pööranud äripartneri Toivo Altiga Lätist kolm kaubalaeva ning pani aluse Saaremaa Laevakompaniile. Kuigi teda kutsustakse Saaremaa kroonimata kuningaks, meeldib Leedole rohkem, kui teda varahoidjaks kutsutakse.

Majandusministeeriumis ringleb ka legend, et Kekserakonna juht Edgar Savisaar üritas Leedot parteisse meelitada, kuid kuna kaotas ühe duelli, siis jäi Leedol ka Keskerakonda astumata.

Äripäevas ilmub artiklite sari Eesti edukamatest jõukamatest ettevõtjatest. Eile kirjutasime Tavidi omanikust Alar Tammingust.

Artiklite autoriteks on Äripäeva rikaste TOP 500 koostajad Aivar Hundimägi ja Raivo Sormunen, kes igas Äripäevas kirjutavad, mis jäi edetabelit koostades neile silma edukate ettevõtjate varasemaid tegemisi uurides.

Loe pikemalt tänasest Äripäevast või SIIT! Sisenimiseks vajaliku päevapileti saad osta SIIN!

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised