Rikaste TOP: üks omanik eelistas palgatööd

Äripäeva rikaste edetabelis 603 miljoni krooniga 40. kohal olev Sulev Kodu (55) on oskuslikult kasutanud seda, et inimesed on nõus maksma sarnase kauba eest erinevat hinda.

Sulev Kodule kuuluv ettevõte Glasmir ostis laiast maailmast odavalt kokku rõivaid, pani need konteineritesse, transportis Eestisse ning siis vastavalt väljanägemisele suunas erinevatesse enda poekettidesse. Kodule kuuluvad kaupluseketid Metro, Cartini ja Hinnapomm. Lisaks kaubandusele tegelevad tema firmad kinnisvaraarendusega ning annavad teistele ettevõtjatele laenu.

Rõivakaubandusäri alustas Kodu koos Tiit Lepaga. Mehed olid oma firmas võrdsed partnerid, kuid siis tuli omanikeringi salapärane Belize investor ning pärast seda sai omanikuks Sulev Kodule kuuluv ettevõte. Tiit Lepp otsustas aga millegipärast jätkata pärast offshore-firmat palgatöötajana ja on nüüd mitme Sulev Kodu firma juhatuses. Vähemalt nii selgub avalikest registritest.

Äripäevas ilmub artiklite sari Eesti edukamatest jõukamatest ettevõtjatest. Reedel kirjutasime Vjatšeslav Leedost.

Artiklite autoriteks on Äripäeva rikaste TOP 500 koostajad Aivar Hundimägi ja Raivo Sormunen, kes igas Äripäevas kirjutavad, mis jäi edetabelit koostades neile silma edukate ettevõtjate varasemaid tegemisi uurides.

Artiklit loe pikemalt tänasest Äripäevast või SIIT! Sisenemiseks vajaliku päevapileti saad osta SIIN!

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised