Merko võitis 323 mln kroonise hanke

Keskkonnaministeeriumi välja kuulutatud avatud riigihanke Kohtla-Järve tööstusjäätmete ja poolkoksi prügila sulgemiseks võitis Merko Ehitus, teatas ministeerium.

Ida-Virumaa suurima poolkoksimäe sulgemine maksab 323 miljonit krooni ning töid rahastab sajaprotsendiliselt Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond.

“Tegemist on Eesti ühe suurema keskkonnaprojektiga ning suurima Keskkonnaministeeriumi korraldatava projektiga,” ütles keskkonnaministeeriumi asekantsler Harry Liiv. Hankes osales viis pakkumust, mis kõik kvalifitseerusid. Kõige soodsama pakkumuse esitas Merko Ehitus.

Ligikaudu 100 ha suuruse prügila-ala keskkonnanõuetega vastavusse viimiseks suletakse õlitootmise jääkide pigijärved, kujundatakse laugemaks jäätmemäe järsud nõlvad, rajatakse vettpidav kattekiht, haljastus, pinna- ja nõrgvee kogumise ja pumpamise süsteemid ning puhastusseade ja tõkkesein ümber prügila ala.

Tööde käigus paigutatakse ringi ligi 6 miljonit m3 varasemalt ladestatud poolkoksi. Kogu poolkoksimäe ala ümbritsetakse ligi 7 km pikkuse pinnasesse rajatava tõkkeseinaga, mis takistab reostuse jõudmist prügilast väljapoole. Tõkkeseinaga ümbritsetud alalt kogutav pinna- ja nõrgvesi suunatakse puhastusseadmesse ja pärast puhastamist merrelasku. Projekti tulemusena ei satu keskkonda enam kahjulikke aineid.

Eesti riigi ja Euroopa Komisjoni vahelistel ühinemisläbirääkimistel lubas Eesti Ida-Virumaa tööstusjäätmete prügilad (sh Kohtla-Järve tööstusjäätmete ja poolkoksi prügila) sulgeda hiljemalt 16.juuliks 2013. Sama nõue tuleneb ka Euroopa Liidu ja Eesti vastavatest õigusaktidest.

Kohtla-Järve poolkoksi prügila sulgemistööd on kavandatud lõpetada 2013. aasta kevadeks.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised