• 10.01.10, 13:36
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tampere: võitleme kõikide Ühendatud Kapitali võlausaldajate eest

Võitleme selle eest, et kõikide Ühendatud Kapitali võlausaldajate huvid saaksid rahuldatud, põhjendas ASi Arco Vara juhatuse esimees Lembit Tampere, miks nad on lasknud Ühendatud Kapitali kinnistutele panna keelumärked.
Tampere selgitusel müüdi eelmise aasta lõpus Ühendatud Kapitali nn. sadamaala kinnistud Swedbanki algatatud täitemenetluse korras. „Kinnistute ostjaks oli Riverside nimeline ehitusettevõte, mis meie arvates on Hillar Tederiga seotud, ehk seega ise müüs ja ise ostis,“ rääkis Tampere. „Me teeme kõik endast oleneva, et võimalikust kinnistute müügist laekuvatest vahenditest ei saaks rahuldatud ainult Swedbanki huvid, vaid kõikide võlausaldajate huvid.“
Tampere kinnitusel otsustas kaubandus-tööstuskoja arbitraažikohus eelmise aasta detsembris, et Ühendatud Kapital on Arco Vara tütarettevõttele Arco Investeeringutele võlgu ja peab ära maksma nii põhivõla kui intressid kokku 137 miljonit krooni.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Detsembri lõpus rahuldas Harju maakohus Arco Investeeringute taotluse hagi tagamiseks ja seadis keelumärked Ühendatud Kapitalile (uue nimega Celia Crowd AS) kuuluvatele nn. sadamaala kinnistutele. Veebruari esimesel päeval hakkab Harju maakohus arutama Arco Investeeringute hagi, milles palutakse tunnistada kinnistute enampakkumine tühiseks.
Küsimusele, kui keerulisemaks teeb kohtuasjad see, et Ühendatud Kapitali asemel on nüüd uue nimega ettevõte, mis on registreeritud Pärnu registripiirkonnas.
„See ei muuda mitte midagi ega tee asja keerulisemaks,“ oli Tampere kindel. „Nimemuutus ja Hiiumaale pagemine tehti ilmselgelt pankroti ettevalmistamise mõttes. Et kui firma pankrotti läheb, siis mitte tuntud Ühendatud Kapital, vaid tundmatu Celia Crowd.“
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 09.10.25, 09:00
Sossi mäele kerkiv Eesti esimene puitkõrghoone murrab nii ehitus- kui ohutusmüüte
Oktoobris peetakse Sossi mäel sarikapidu, sest Eesti esimene puitkonstruktsiooniga kõrghoone hakkab valmima.

Hetkel kuum

Kinnisvaraturg ei saa olla muust majandusest eraldiseisev, osutab tõsiasjale tähelepanu Ober-Haus Real Estate Advisors AS tegevjuht Keir Hildebrand.
Suur lugu
  • 15.10.25, 13:10
Enam ei tööta mõtteviis: „maa maksis nii palju, ehitus nii palju – odavamalt müüa ei saa“
Järjest olulisemaks muutub nüüd arendajate kapitaliseeritus. Üüriturul väljakutsed kasvavad.
Saue Smart ärihoonele omistati LEED Silver sertifikaat, mis kinnitab hoone vastavust rahvusvahelistele keskkonnasäästlike ehitiste standarditele.
TOP
  • 15.10.25, 09:57
Hoonearendajate TOP | Võitja käive ja kasum tegid võimsa hüppe
Metro Capitali tegevjuht Ain Kivisaar ja Tallinna Linnaplaneerimise Ameti juhataja Martin Karro.
Uudised
  • 13.10.25, 13:30
Kinnisvaraarendaja ja planeerimisameti juht tegid kokkuleppe
3,5 aasta pärast on Tallinnal olemas üldplaneering. Vanalinna arendamise osas leiti koostöökoht. Kivisaar ja Karro avaldasid, milline on nende nägemuses Tallinn aastal 2035.
Eesti pank hoiatab kurjakuulutavate arengute eest: riskid ärikinnisvaras kuhjuvad
Uudised
  • 10.10.25, 11:00
Eesti pank hoiatab kurjakuulutavate arengute eest: riskid ärikinnisvaras kuhjuvad
LHV pensionifondide kinnisvarainvesteeringute juht Rait Riim lahkab olukorda armutult.
Uudised
  • 13.10.25, 06:30
Vajadus büroopindade kasutusotstarbe muutmiseks on olemas
Riim: Meie turu tüüpne eluase on magalapiirkonna tüüpkorter, mitte Kalamaja mereäärse uusarenduse luksuskorter, ja magala tüüpkorter on keskmist palka teenivale leibkonnale vägagi kättesaadav
Üle 125-aastase ajalooga tööstuskvartalit arendatakse 15-minuti linna põhimõttel. (Visuaali autoriõigused: Endover).
Uudised
  • 09.10.25, 10:33
Galerii: Endover rajab Voltasse 2 kõrghoonet
City Plaza 2 arhitektuurse lahenduse on loonud Alver Arhitektide büroo arhitektid Andres Alver, Tarmo Laht, Sven Koppel ja Kristjan Värav.
Uudised
  • 10.10.25, 10:48
Galerii: Estconde pani City Plaza 2-le nurgakivi
Eesti esimese puitkõrghoone ehitus Fahle kvartalis.
  • ST
Sisuturundus
  • 09.10.25, 09:00
Sossi mäele kerkiv Eesti esimene puitkõrghoone murrab nii ehitus- kui ohutusmüüte

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele