• 26.01.10, 10:49
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

USA garanteerib linnahalli ehituse 2,8 mld kroonise laenu

Tallinna linnaga linnahalli rekonstrueerimise ja ümbruse väljaarendamise lepingu sõlminud firma Tallinn Entertainment LLC sai kavandatavale hiigelinvesteeringule USA valitsuse tagatise.
USA ettevõttel on võimalik Eestisse investeerimiseks USA valitsuse tagatisel kuni 2,8 miljardit krooni laenu võtta, teatas linnavalitsus. "Seega võime öelda, et linnahallist ja lähialast meelelahutus-, konverentsi- ja messikeskuse kujundamiseks on raha leitud," ütles abilinnapea Taavi Aas. "Enamgi veel – USA garanteeritavast krediidisummast jätkub mitmesse projekti investeerimiseks," lisas ta.
Aasa sõnul oleks kahetsusväärne, kui Eesti valitsus USA valitsuse poolt ulatatud abikäe tagasi lükkab. "Oleks patt jätta kasutamata võimalus, mis riigi- ja linnaeelarvet koormamata Eesti majandust tublisti turgutada ja Eesti pealinna arendada aitab,“ ütles ta.
"USA valitsuse garantii tõestab, et tegemist on tõsiseltvõetava ettevõttega. Ettepaneku kohaselt oleks Eestis asuvatesse objektidesse investeerimiseks laenu võtjaks eraettevõte – mis tähendab, et Eesti riigi ega pealinna eelarvet need kavandatavad investeeringud võlaga ei koormaks. Seega saaks mitu ühiskondlikult olulist objekti korda ilma et me ise neisse investeerima peaksime," rääkis Aas.

Artikkel jätkub pärast reklaami

USA valitsus on valmis garanteerima Eesti projektidesse investeerimiseks kuni 250 miljoni dollari (ligi 2,8 miljardit krooni) ulatuses laene, üheks tingimuseks on Eesti valitsuse nõusolek.
"Selguse huvides rõhutan veel kord – tegemist on eraettevõtte laenu garanteerimisega, seega ei kasvata see Eesti riigi laenukoorust ega ohusta eurole ülemineku kriteeriume," lisas Aas. "Kahtlemata tõstavad sellised mahukad USA garantiiga investeeringud Eesti usaldusväärsust ja kasvatavad teistegi potentsiaalsete välisinvestorite huvi oma äri siia laiendamise vastu," lisas ta.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 23.03.26, 15:54
Viimsisse kerkiv elamurajoon paneb investoreid krunte jahtima
Projekti kogumahuks hinnatakse 20 miljonit eurot.
Ajal, mil nõudlus kvaliteetse eramajade elamispinna järele Tallinna lähiümbruses püsib stabiilsena, on tugevates eeslinnades arendatavad projektid muutunud lisaks lõpptarbijale suunatud tooteks ka investeerimisvahendiks. Sellest loogikast lähtuvalt arendab Kama Grupp Viimsi vallas projekti Suure-Allikmäe — 33 Skandinaavia stiilis krundiga elamurajooni, mis on jõudnud praktilise teostuse etappi ning loob aluse vara edasiseks väärtuse kasvuks.

Hetkel kuum

Martin Rekori juhitava Lumi Capitali eestvedamisel valmisid Tallinnas Manufaktuuri kvartali üürikorterid.
Saated
  • 23.03.26, 11:08
Nii see kisubki. Üürimajade arendaja: kinnisvara hind hakkab langema
Eluasemeturg keerleb nõiaringis: üür riisub koore ja üürihinnad saavad tõusuks tuge
Unusta üürihindade kasv - seega ka müügihindade kasv. Siin on üüritootluse mitu pidurit
Uudised
  • 19.03.26, 11:30
Unusta üürihindade kasv - seega ka müügihindade kasv. Siin on üüritootluse mitu pidurit
Vaata, millised on üürikorterite ruutmeetri keskmised pakkumishinnad Tallinna linnaosades. City24.ee portaalijuht Karin Noppel-Kokerov: üüriinvestorid on jätkuvalt surve all
LVM Kinnisvara tegevjuht Ingmar Saksing tunneb valdkonda peensusteni ning teeb toeka ettevaate.
Uudised
  • 25.03.26, 10:58
Arendaja, maakler, müüja, ostja - see ootab Teid sel aastal ees
Vaata, mis ootab ees üüriturgu
East Capital Real Estate'i partner ja juht Albin Rosengren näitab, mida partnerlus VGP-ga East Capitalile annab. See on märkimisväärne.
Uudised
  • 25.03.26, 06:15
Taas uus ühisjõud: East Capital lõi käed Euroopa juhtiva arendajaga
Šaakalid turul: magusad korterid lähevad Tallinnas mühinal
Uudised
  • 20.03.26, 09:35
Šaakalid turul: magusad korterid lähevad Tallinnas mühinal
See on arendusala tulevane üldvisuaal. Vaata galeriist detailsemalt, mis sinna veel tuleb.
Uudised
  • 23.03.26, 10:41
Galerii: vaata, milline hakkab Tartu Peetri kiriku lähiala välja nägema
1Partner Kinnisvara maakler Olmer Õigus.
Uudised
  • 23.03.26, 11:16
Tänasel turul kehtib selge reegel - müüja ootab, ostja otsustab
Suur-Allikmäe müügimudel on üles ehitatud paindlikult. Ostjad võivad soetada krundi iseseisvaks ehitamiseks või valida „võtmed kätte“ lahenduse.
  • ST
Sisuturundus
  • 23.03.26, 15:54
Viimsisse kerkiv elamurajoon paneb investoreid krunte jahtima
Projekti kogumahuks hinnatakse 20 miljonit eurot.

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele