Siseminister Marko Pomerants ütles Lääne Elule antud intervjuus, et kärpimine on politseinike igapäevast tööd mõjutanud ja mitte vähe.
"Politsei töölepingusse kirjutatud palk ja tegelik sissetulek on praegu erinevad. Vahe on oma paar tuhat krooni, sest kõik on nõustunud võtma palgata puhkuse päevi. See ei saa aga kesta igaviku," rääkis Pomerants.
Teine variant, kuidas kulusid kärpida, on vähemate inimestega läbi ajamine.
"See ei pea tähendama koondamist, aga tööjõu liikumist — keegi läheb pensionile, keegi minema, tuleb teistel see töö ära teha nii palju kui jõuame," selgitas minister.
Artikkel jätkub pärast reklaami
"Aga palk on üks asi, autos peab bensiin ka olema, et politseinik või päästja jõuaks kuhugi. Meie haldusalas kulub 5,6 miljonit liitrit bensiini aastas. Muutub hind ühe krooni võrra ülespoole, oleme täiendavalt 5,6 miljonist kroonist ilma. Ja ülespoole see kipub minema," lisas Pomerants.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Vaata veebihommikut järele!
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse
tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?