• 10.06.10, 11:47
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kuressaare laenab koostootmisjaama jaoks 150 miljonit

Kuressaare linnale kuuluv AS Kuressaare Soojus käivitas laenuhanke kuni 150 miljoni krooni laenamiseks soojuse ja elektri koostootmisjaama rajamiseks.
Koostootmisjaama eeldatav maksumus on kuni 165 miljonit krooni, Kuressaare Soojus saab selle rajamiseks keskkonnainvesteeringute keskuselt kuni 50 miljonit tagastamatut toetust.
Ettevõte plaanib võetavat laenu vajadusel kasutada ka olemasolevate laenude refinantseerimiseks kuni 28 miljoni krooni ulatuses, kirjutas Meie Maa.
Laenu eeldatav pikkus on 15 aastat alates järgmisest aastast, intresside tasumine algab kava järgi 2013. aastast ja põhiosa tagastamine 2014. aasta algusest pärast jaama töölehakkamist.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Jaam hakkab kütusena kasutama hakkepuitu, kui jaam töötab täisvõimsusel, katab see kolmandiku Kuressaare kaugküttevõrgu soojusenergia vajadusest.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.11.25, 13:30
Kestlikkus kui investeering: kuidas Neutra ja LÄVI tõstavad Eesti arenduse standardeid
„Neutra jaoks on jätkusuutlik kinnisvaraarendus olnud algusest peale põhimõtteline väärtus, mitte lihtsalt turutrend,“ tunnistab Neutra Grupi juht Kenneth Karpov. Seepärast lähtub Neutra kinnisvara arendades rahvusvaheliselt tunnustatud BREEAM-i ja LEED-i sertifikatsioonide nõuetest, et nende uute hoonete keskkonnamõju, energiakasutust ja sisekeskkonna kvaliteet vastaks kaasaja nõuetele.

Enimloetud

1
Uudised
  • 10.12.25, 11:59
Muutus süveneb: eluasemeturul teevad ilma pooluued ja vanad korterid. Pealinn seab nooti
Kuni 8-kordne ajavahe! 10-aastane korter läheb kaubaks 3-6 kuuga, uuega läheb selleks aega 1-2 aastat
2
Uudised
  • 10.12.25, 10:51
Ülemiste City uue büroohoone ehitust rahastab Swedbank
3
Uudised
  • 08.12.25, 12:05
Kriis või muutus? Tallinna uute korterite laojääk paisub aga edasi. Eksperdid tunnistavad
4
Suur lugu
  • 03.12.25, 14:11
Paisuvas ülepakkumises eluasemeturul hinnad tõusevad? Pilt kisub vastupidi järsult
Erkki Raasuke kinnisvaraarendajate suure tootlusega võlakirjadest: “Kui keegi tahab Vene ruletti mängida või lihtsalt vaadata tikuga, kas paagis on bensiini, siis andke tuld.” Eesti turul on veel üks tõsine pitser.
5
Suur lugu
  • 10.12.25, 06:45
Nelja miljardi projekt: Häälte hiigelarendus jõudis pärast 16 aastat murdepunkti
6
Uudised
  • 10.12.25, 12:23
LHV andis oma pensionifondide ärikinnisvaraportfelli haldamise Newsecile

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele