• 29.06.10, 11:33
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Saneerimisnõustaja: pankrotiavaldus Glaskeki vastu põhjendamatu

Tegemist on Swedbank Liisingu pankrotiavaldusega ASi Glaskek vastu, kuid see avaldus on täiesti põhjendamatu ning Glaskeki saneerimine jätkub, kinnitas eile Äripäevale Glaskeki saneerimisnõustaja Urmas Tross.
„See on Swedbank Liisingu avaldus ja puudutab liisingunõuet Glaskeki vastu ja objektiks on seal sõiduautod,“ rääkis Tross ning lisas, et Glaskek soovib tagasi anda sõidukid, milleta hakkama saadakse. „See pankrotiavaldus on nüüd küll täiesti põhjendamatu,“ märkis ta.
Saneerimisnõustaja sõnul on Swedbank Glaskeki suurim võlausaldaja, omades 75% nõuetest ning saneerimine toob kaasa ka panga nõude vähendamise. „Kuna tagatisvara väärtus on vähenenud siis saneerimiskava projekti järgi tuleb käsitleda ka panga nõuet ja pangale on vastuvõtmatu, et tekkinud tagamata osa vähendatakse saneerimismenetluses võrdselt teistega,“ selgitas Tross ning lisas: „pank ei ole nõus sellega ja seepärast nii käitubki.“
Samas on Swedbank saneerimisnõustaja sõnul avaldanud soovi Glaskeki vastu oleva nõudeõiguse loovutamiseks sobivatel tingimustel. „Praegu on käimas läbirääkimised investoriga, kes kinnitas enne pühi, et on huvitatud tegelemisest Glaskekiga ja neil kulub veel mõned nädalad, et võtta vastu lõplik otsus, kas teevad pangale pakkumise või mitte,“ kinnitas Tross hinnates võimaluse tõenäosust praegu 50/50. Potentsiaalse investori nime Glaskek enne konkreetsete lepingute sõlmimist välja öelda ei taha.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Mis seis on praegu Glaskeki saneerimisega? „Projekt on valmis, saneerimismenetlus katkenud ei ole,“ vastas Tross ja lisas, et kava esitamise tähtaeg kohtule on 12. august 2010. Kui investor teeb Glaskeki jaoks positiivse otsuse, pole takistusi kava kinnitamiseks, selgitas saneerimisnõustaja, lisades, et kui läheb aga vastupidi sõltub kõik pangast. See tähendab tema sõnul, et suurima võlausaldaja „ei“ saneerimiskavale toob kaasa saneerimiskava vastu võtmata jätmise. „Pankrotimenetluses on ainuke võitja pandipidaja ehk pank,“ märkis Tross. 
Ühtlasi toob saneerimine Glaskeki juhtkonda muutusi. Saneerimiskava järgi jääb ettevõttele kaks juhatuse liiget, rääkis Tross. „Praegune juhatuse esimees Indrek Pajuri jätkab müügidirektorina. Kui investoril õnnestub panga nõude omandamine, on arvestatud, et ka investor saab võtta positsiooni juhatuses,“ rääkis Tross, lisades, et juhatuse esimehe ülesandeid Meelis Põlda.
Tross: ettevõtted peaks end panga ikkest vabastama
„Lähima viie aasta eraisikute ja juriidiliste isikute põhieesmärk võiks olla pankade ikkest vabastamine ja enda tegevus muutmine, täiendamine ning kasumlikkuseni viimine ja kasumi arvelt panga mõju vähendamine ettevõtlusele,“ tegi Tross üleskutse.
Tema sõnul on Glaskek hea näide sellest, kuidas nõuetest enamust omaval Swedbankil on firma üle suur mõju, mistõttu saab pank ettevõttega teha, mis tahab.
Kohus pikendas Glaskeki saneerimiskava vastuvõtuaega
Harju maakohtu pressinõunik Kristina Ots ütles eile, et kohus on 11. mail 2010 määrusega pikendanud Glaskeki saneerimiskava vastuvõtmise tähtaega 18. augustini 2010. Pankrotimenetlust saab tema sõnul menetleda alles siis kui kohus lõpetab saneerimismenetluse.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 31.10.25, 09:39
Eksklusiivne hoonekompleks Tallinnas Maneeži tänaval on jõudnud turule ning ootab uut omanikku
Tallinna südalinnas asuv ajalooline ja suure potentsiaaliga kinnistu aadressil Maneeži tn 2/4 on jõudnud turule ning Riigi Kinnisvara Aktsiaselts (RKAS) on otsimas sellele uut omanikku.

Hetkel kuum

Kinnisvara PalgaTOP: kellelt kui suur palk
TOP
  • 29.10.25, 06:45
Kinnisvara PalgaTOP: kellelt kui suur palk
Remicon OÜ juhatuse liige Alex Roost jagab asjatundlikke näpunäiteid.
Uudised
  • 24.10.25, 06:45
A-energiaklassiga elamud on energiatõhusad, aga mitte alati kulutõhusad
A-klassi maja värsked korteriomanikud avastavad alles pärast sissekolimist, et kommunaalkulud võivad olla samasugused või isegi kõrgemad kui vanemates majades.
Restate’ i kinnisvaraanalüü tik Julia Linde.
Uudised
  • 27.10.25, 11:11
Julia Linde: Kuidas kinnisvara tsüklit lugeda - ostja võimaluste aken on avatud
Vaata, milline on eluasemeturu mõistlik strateegia ja milla tasub üürihind lukustada.
Kas Tallinna korterid on liiga kallid? Oleneb küsijast ja huvidest
Uudised
  • 24.10.25, 11:22
Kas Tallinna korterid on liiga kallid? Oleneb küsijast ja huvidest
Triple Net Capitali osanik Andres Urb rääkis Lutheri kvartali müügiplaanist juba märtsis. Nüüd on tehing tehtud ja Urbist koos teises osanikega saanud Arco Vara aktsionär.
Uudised
  • 27.10.25, 06:45
Lutheri kvartali müüjad said piraka tüki Arco Varast
Arco Vara tegevjuht Kristina Mustonen seisab hiljuti  ettevõtte omandatud Lutheri kvartali taustal.  See Tallinna südalinna kroonijuveel hakkab mängima aiva olulisemat rolli.
Suur lugu
  • 22.10.25, 11:46
Turujagamine. Arendajad: need arendajad on edaspidi võitjad, need kaotajad
Turureha liigub armutult edasi. Kas ehitajate õnn jääb üürikeseks?
Maakler: kui kinnisvaraportaalide monopol jätkub, siis läheb veel palju hullemaks
Arvamused
  • 27.10.25, 11:17
Maakler: kui kinnisvaraportaalide monopol jätkub, siis läheb veel palju hullemaks
Pingeteta üle piiride. Kuidas muuta rahvusvaheline kolimine lihtsaks ja inimlikuks?
  • ST
Sisuturundus
  • 28.10.25, 11:15
Pingeteta üle piiride. Kuidas muuta rahvusvaheline kolimine lihtsaks ja inimlikuks?

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele