Minsk kavandab uue tuumajaama ehitamist koostöös hiinlastega, kuna peab kogemuste vahetamist Hiinaga väga perspektiivseks, vahendas Interfaks.
Valgevene riigikontrolli esindaja, Valgevene-Hiina komisjoni asejuht Zenon Lomat ütles, et Minsk arvestab Hiina ettevõtete osalemisega aatomielektrijaama ehitamisel.
"Tuumajaama ehitus nõuab ohutust sellisel tasemel, mis vastab maailma kõrgeimatele standarditele. Selles on perspektiivseks suunaks kogemuse vahetamine ja Hiina korporatsioonide osalemine projektis," sõnas Lomat.
Varem teatas Valgevene, et kutsus Venemaa tuumajaama ehitama.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kuna uus tuumajaam kerkib sisuliselt Vilniuse külje alla ja selle dokumentatsiooni ning kasutatava tehnoloogia avalikustamisega pole varem kõik korras olnud, ärritab ehitus nii keskkonnakaitsjaid kui leedulasi.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Olulisimad teemad Business Arena 2026 kinnisvarafoorumil
Aprilli algul Kultuurikatlas toimunud kinnisvarafoorum Business Arena Baltics 2026 tõi kokku kinnisvarasektori eksperdid Baltikumist ja Põhjamaadest. Kahe päeva jooksul arutleti nii suurte investeerimisvõimaluste, linnaruumi arengu kui ka sektori tulevikusuundade üle. Samuti tõusis mitmete vestluste keskmesse ka praktiline küsimus: kuidas projekte päriselt kiiremaks ja sujuvamaks muuta?